X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Zaskakujące dane z rynku pracy. Wzrosła liczba bezrobotnych

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 17:47
Pierwszy raz od ponad 3 lat wzrosła liczba bezrobotnych. Może to oznaczać, że polska gospodarka dotyka już szklanego sufitu. Według ekspertów nie oznacza to jednak gwałtownego pogorszenia sytuacji pracowników. Są też dobre informacje: spada liczba osób biernych zawodowo. Więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Marcina Jagiełowicza.  
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- To pierwszy wzrost od ponad 3 lat. Dzisiejsze dane GUS pokazują bezrobocie szacowane według metodologii Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności. W stosunku do zeszłego kwartału wzrost wyniósł 0,2 pkt. proc. - mówi ekspert rynku pracy Andrzej Kubisiak. 

Obok lekkiego wzrostu bezrobocia widać mocny spadek osób biernych zawodowo - na przykład ze względu na wychowanie dzieci. Nie widać więc negatywnego scenariusza 500 +.

- Dobra koniunktura na rynku przełamała pewne trendy, które mogły wystąpić po wprowadzeniu programu 500+ - mówił Kubisiak.  

Jutro z kolei poznamy dane GUS dotyczące bezrobocia w październiku. Według resortu rodziny ma wynieść tyle co w zeszłym miesiącu 5,7 procent. - Dalszy spadek będzie trudny - komentuje Barbara Surdykowska z NSZZ Solidarność.

Według Andrzeja Kubisiaka nie bez znaczenia dla polskiego rynku pracy może mieć kolejne zaostrzenie konfliktu na Ukrainie, ale o pracowników ze wchodu coraz mocniej konkurują z Polską Czesi, Węgrzy czy Niemcy.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Marcin Jagiełowicz, kw

Zobacz więcej na temat: bezrobocie rynek pracy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GUS: bezrobocie na rekordowo niskim poziomie. Stopa bezrobocia wyniosła 5,7 proc. we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 10:12
Główny Urząd Statystyczny potwierdza dobre dane napływające z polskiego rynku pracy. Jak informuje, stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,7 proc. wobec 5,8 proc. w sierpniu. Bez pracy pozostaje 947, 4 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie są szanse na dalszy spadek bezrobocia w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 16:00
Czy bezrobocie, które już teraz jest na rekordowo niskim poziomie, jeszcze spadnie, zastanawiali się m.in. goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośnie aktywność zawodowa Polaków. Wg GUS, stopa bezrobocie wg BAEL w III kw. '18 r. wyniosło 3,8 proc.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:38
Jak informuje GUS, stopa bezrobocia liczona wg Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w Polsce w III kwartale 2018 r. 3,8 proc. wobec 3,6 proc. w II kwartale. Rośnie współczynnik aktywności zawodowej Polaków. W III kwartale liczba ludności aktywnej zawodowo wyniosła 17279 tys. osób, z tego 16617 tys. to pracujący i 662 tys. - bezrobotni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile wynosi bezrobocie w Polsce, wg. metody BAEL?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 12:22
Jak informuje GUS, stopa bezrobocia liczona metodą BAEL (Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności) wyniosła w Polsce w III kwartale 2018 r. 3,8 proc. wobec 3,6 proc. w II kwartale.
rozwiń zwiń