X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 07:33
Już od najbliższej soboty, 1 grudnia, lekarze będą musieli wystawiać zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej. Dotychczas lekarz miał wybór pomiędzy wystawieniem tradycyjnego, papierowego zwolnienia, a wprowadzeniem go do systemu informatycznego. 
Audio
  • Od 1 grudnia br. zwolnienia lekarskie tylko w formie elektronicznej - więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Tomasza Matusiaka / Naczelna Redakcja Gospodarcza
O 1 grudnia br. lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej
O 1 grudnia br. lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej Foto: shutterstock

- Od soboty w całej Polsce lekarze będą musieli wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe L 4 będzie wystawiane wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS. 

I dodaje, że od 1 grudnia jedynym obowiązującym zwolnieniem jest zwolnienie elektroniczne.

Zakład Ubezpieczeń społecznych wprowadził specjalną usługę doradcy do spraw e-zwolnień. Mogą z niej korzystać lekarze w całym kraju i placówki medyczne. - Nowa ustawa wprowadza stanowisko asystenta medycznego, który będzie mógł wystawiać zwolnienia w imieniu lekarza - dodaje rzecznik

Wojciech Andrusiewicz  zwraca uwagę że już niemal 60 proc. zwolnień jest wystawianych w formie elektronicznej. 

Marcin Sobotka rzecznik Okręgowej Izby Lekarskiej uważa, że lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby lekarz miał możliwość wyboru  formy wystawienia zwolnienia papierowej, bądź elektronicznej.

Zdaniem rzecznika dobrze jest, gdy wszelkiego rodzaju zmiany są wprowadzane stopniowo i bez przymusu.

W piątek godziny urzędowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całym kraju zostaną wydłużone.  Dzień później oddziały ZUS organizują "białą sobotę". Lekarze i pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy pracowników, zarejestrować się w systemie i przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień.  Ponadto przez cały weekend czynne będzie Centrum Obsługi Telefonicznej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Tomasz Matusiak, kw 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: ZUS zus składki zwolnienia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak