X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

ABW bada sprawę fałszywych SMS-ów od RCB

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 13:58
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Bada sprawę fałszywych SMS-ów podszywających się pod ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W tym tygodniu mieszkańcy jednej z gmin na wschodzie Polski otrzymali wiadomości tekstowe z wezwaniem do zgłoszenia się do gminy w związku z sytuacją na Ukrainie. RCB zdementowała, że wysyłała takie sms-y.
Audio
  • Stanisław Żaryn: ABW sprawdza pochodzenie tych wiadomości (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że ABW sprawdza pochodzenie tych wiadomości, ale na razie nie może mówić o konkretnych ustaleniach. Stanisław Żaryn dodał, że zdarzenia miały charakter lokalny.

Nieoficjalnie IAR dowiedziała się, że funkcjonariusze ABW przesłuchiwali już urzędników w Gminie Horodło w województwie lubelskim, gdzie miały mieć miejsce przypadki fałszywych alarmów RCB.

Z informacji IAR wynika, że zdarzenia miały miejsce między innymi w Gminie Dukla na Podkarpaciu. Odbiorcy sms-ów otrzymali wezwanie dla mężczyzn w wieku 18 - 65 lat do stawienia się w siedzibie gminy i oczekiwania dalszych komunikatów. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaprzeczyło, że tego typu alert wysyłało. RCB przypomina, że system ostrzegawczych informacji jest w fazie testów i ma ruszyć dopiero w grudniu.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: sms ABW
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

RCB: nie wysyłaliśmy alertu dotyczącego zgłaszania się mężczyzn do urzędów gmin

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 21:00
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje, że nie wysyłało ani nie wysyła smsami alertu dotyczącego zgłaszania się mężczyzn do urzędów gmin. Miały one trafić do odbiorców w poniedziałek. 
rozwiń zwiń