X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Lekarze wystawili dziś ponad 100 tys. e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:09
Lekarze wystawili od rana ponad 100 tysięcy elektronicznych zwolnień lekarskich. Od 1 grudnia mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe mogą być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: uzhursky/Shutterstock

Elektroniczne zwolnienia mogą wystawiać nie tylko lekarze ale też asystenci medyczni, których obecnie do systemu jest wpisanych ponad 6340 i systematycznie ich przybywa.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiedział, że jeszcze 50 milionów złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie oprogramowania obsługującego e-zwolnienia.

Wygoda i szybkość

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekonuje, że elektroniczne zwolnienia są wygodne zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów. Po wpisaniu numeru PESEL lekarze mają wszystkie dane i nie muszą ich wprowadzać, jak było w przypadku zwolnień papierowych, ręcznie. E-zwolnienie automatycznie trafia do ZUS i pacjent nie musi osobiście dostarczać zwolnienia w wersji papierowej.

NRG, IAR, md

Zobacz więcej na temat: ZUS zwolnienia lekarz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-zwolnienia. Konsultanci ZUS pomogą lekarzom

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 11:15
Już w najbliższą sobotę e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS chce ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze od rana wystawili kilkadziesiąt tysięcy nowych e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:04
Tylko dzisiaj od rana lekarze i asystenci medyczni wystawili 30 tysięcy nowych e-zwolnień - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Od 1 grudnia w lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe mogą być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu.
rozwiń zwiń