X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

ZUS: od soboty już ponad 210 tys. e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 14:15
Nieco ponad 210 tysięcy e-zwolnień wystawili lekarze od soboty - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To od tego dnia (1 grudnia) elektroniczne L4 są jedyną formą zwolnień lekarskich. Dotychczasowe papierowe kwitki mogą być wykorzystywane tylko w szczególnych sytuacjach.
Skierowania do lekarza tylko w drodze elektronicznej, wersja papierowa tylko wyjątkowo.
Skierowania do lekarza tylko w drodze elektronicznej, wersja papierowa tylko wyjątkowo.Foto: shutterstock, Monkey Business Images

- W pierwszy weekend powszechnego obowiązywania nowego prawa, tj. 1 i 2 grudnia, lekarze wystawili 10,7 tys. e-ZLA. Natomiast w poniedziałek, 3 grudnia system informatyczny ZUS obsłużył już prawie 151 tys. e-ZLA. Tym samym osiągnięty został pułap średniej liczby wystawionych zwolnień w dwa ostatnie poniedziałki listopada, kiedy to nastąpił już sezonowy wzrost zachorowań. Z tym, że wówczas w granicach 50-60 tys. zwolnień stanowiły zaświadczenia papierowe - informuje ZUS w komunikacie. Dziś od rana wystawiono już ponad 50 tysięcy tego typu zwolnień.

ZUS zwraca uwagę, że wczoraj po raz pierwszy zwolnienie elektroniczne zdecydowało się wystawić ponad 4,2 tys. lekarzy.

Wczoraj do ZUS-u trafiło jedynie 161 tradycyjnych druków papierowych. Zakład w najbliższych dniach będzie się kontaktował z lekarzami którzy je wystawili, żeby wyjaśnić, dlaczego nie skorzystali z e-zwolnienia.

ZUS zapewnia o swoim wsparciu dla lekarzy, pracodawców i pracowników w związku z reformą. Z tego powodu Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (pod nr.tel. 22 560 16 00) czynne jest od godziny 6.00 do 22.00.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Zobacz więcej na temat: ZUS lekarz zwolnienia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak