X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Dziś decyzja ws. stóp procentowych: wg ekonomistów zmian nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 08:01
Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych w Polsce. O tego, co postanowią członkowie Rady, zależy oprocentowanie kredytów i lokat w złotych.
Audio
  • W opinii głównego ekonomisty banku PKO BP Piotra Bujaka, ostatnie dane z polskiej gospodarki utwierdzą Radę Polityki Pieniężnej w przekonaniu, że nie trzeba zmieniać wysokości stóp./IAR/.
  • Piotr Bujak spodziewa się utrzymania opinii członków Rady, że poziomu stóp nie trzeba będzie zmieniać jeszcze przez kilka kwartałów/IAR/.
W opinii głównego ekonomisty banku PKO BP Piotra Bujaka, ostatnie dane z polskiej gospodarki utwierdzą Radę Polityki Pieniężnej w przekonaniu, że nie trzeba zmieniać wysokości stóp.
W opinii głównego ekonomisty banku PKO BP Piotra Bujaka, ostatnie dane z polskiej gospodarki utwierdzą Radę Polityki Pieniężnej w przekonaniu, że nie trzeba zmieniać wysokości stóp. Foto: Kanchana_koyjai/Shutterstock

W opinii głównego ekonomisty banku PKO BP Piotra Bujaka, ostatnie dane z polskiej gospodarki utwierdzą Radę Polityki Pieniężnej w przekonaniu, że nie trzeba zmieniać wysokości stóp.

Wzrost gospodarczy i niska inflacja powstrzymuje podwyżki stóp

Jak wyjaśnia ekspert, przemawia za tym wysoki wzrost gospodarczy w trzecim kwartale oraz niska inflacja, która wyniosła w listopadzie 1,2 procent w ujęciu rocznym.

Stopy nie zmienią się co najmniej przez rok?

Piotr Bujak spodziewa się utrzymania opinii członków Rady, że poziomu stóp nie trzeba będzie zmieniać co najmniej do końca przyszłego roku.
Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego jest na poziomie 1,5 procent.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w 2019 r. wzrosną stopy procentowe?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 14:39
Czy wzrost cen energii „napędzi” inflację i zmusi Radę Polityki Pieniężnej do podniesienia stóp procentowych w 2019 r., zastanawiali się m.in. w audycji „Rządy Pieniądza” Polskiego Radia 24: dr. Cezary Mech, b. wiceminister finansów, Arkadiusz Pączka, Pracodawcy RP oraz Marian Szołucha z Akademii Vistula.
rozwiń zwiń