X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Andrzej Adamczyk: W ciągu trzech ostatnich lat oddaliśmy do użytku 785 km dróg krajowych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 20:15
W ciągu trzech ostatnich lat oddaliśmy 785 km dróg krajowych - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsumowując trzy lata działalności resortu. Jak dodał, resort podpisał także 94 umowy, w ramach których zrealizowanych będzie kolejnych ok. 1,1, tys. km dróg krajowych.
Audio
  • Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk tłumaczył, że na autostradzie na odcinku Łódź-Warszawa panuje tak duży ruch, że uruchomienie kolejnego pasa jest konieczne/IAR
  • Według szacunków resortu infrastruktury, w latach 2021-2022 autostradą A2 między Łodzią a Warszawą będzie poruszać się 60 tysięcy pojazdów na dobę/IAR
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (P) i podsekretarz stanu w MI Andrzej Bittel (L) podczas konferencji prasowej pt. Praca dla Polski w siedzibie Obwodu Utrzymania Autostrady GDDKiA w Pruszkowie, 6 bm. Briefing dotyczył podsumowania 3 lat działalności kierownictwa ministerstwa
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk (P) i podsekretarz stanu w MI Andrzej Bittel (L) podczas konferencji prasowej pt. "Praca dla Polski" w siedzibie Obwodu Utrzymania Autostrady GDDKiA w Pruszkowie, 6 bm. Briefing dotyczył podsumowania 3 lat działalności kierownictwa ministerstwaFoto: PAP/Paweł Supernak

Jak powiedział Adamczyk, "za nami trzy lata rządów, udało się z sukcesem przeprowadzić wiele projektów". - Przywiązujemy dużą wagę do infrastruktury, łączymy Polskę dzięki równomiernemu rozłożeniu środków - podał Adamczyk na konferencji.

- Wprowadziliśmy nową filozofię inwestowania. Inwestujemy zarówno w tunel w Świnoujściu, jak i w Via Carpatię - podkreślił Adamczyk. Jak dodał, "wybudujemy szlak Via Carpatia, to będzie 2025 rok".

Adamczyk przypomniał, że rząd PiS "zwiększył budżet na drogi ze 107 do 135 mld zł". - Dzięki temu powstaną drogi, które nie były przeznaczone do realizacji - powiedział.

Minister podsumowując działalność resortu stwierdził, że od momentu gdy zjednoczona prawica przejęła rządy skończył się czas oszczędzania na polskiej kolei.

- Czas oszczędzania na polskiej kolei skończył się 3 lata temu, w tym czasie zmodernizowaliśmy 2 tys. km. szlaków kolejowych, docelowo będzie to 9 tys. km. - powiedział Adamczyk.

Dodał, że w ciągi trzech ostatnich lat zmodernizowano ponad 2 tys. km torów kolejowych, a docelowo będzie to 9 tys. km do 2023 roku.

- Nie można oszczędzać na polskiej kolei doprowadzając do wysokiego poziomu degeneracji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował, że kolej musi być nowoczesna i robi wszystko, aby tak właśnie było - powiedział.

- Gdyby w poprzednich dekadach dbano o odpowiednie nakłady na utrzymanie polskich kolei, dzisiaj nie mielibyśmy takiego problemu, jeśli chodzi o stan infrastruktury kolejowej - dodał.

Minister poinformował też, że w czwartek podpisał program inwestycyjny na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2 łączącej Warszawę z Łodzią.

Jak powiedział, "bramki do poboru opłat na autostradzie A2, na węźle Pruszków zostaną wreszcie zlikwidowane". - To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 - dodał Adamczyk w trakcie czwartkowej konferencji.


Inwestycja na A2 polegać będzie na dobudowie po jednym pasie ruchu od węzła "Łódź Północ" do węzła "Pruszków" trzeciego pasa ruchu a na odcinku węzeł "Pruszków" – węzeł "Konotopa" czwartego pasa ruchu. Dobudowa będzie realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni istniejącej autostrady A2, z wykorzystaniem istniejącego szerokiego pasa dzielącego (pasa rozdziału), posiadającego rezerwę pod takie właśnie poszerzenie.

Według resortu infrastruktury realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie parametrów technicznych autostrady A2 do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu. Zwiększy się przepustowości i usprawnieni połączenia drogowe pomiędzy Warszawą a Łodzią w kontekście planowanego do realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Zakłada się, że prace przygotowawcze rozpoczną się niezwłocznie i będą trwać maksymalnie do 2021 roku. Ich koszt jest szacowany na około 7 mln zł. Natomiast na samą realizację powinno się przewidzieć okres nawet do 3 lat, z uwagi na planowane prace bez zamykania odcinka dla ruchu.

Łączny koszt rozbudowy o jeden pas może wynieść ok 600 mln zł.

PAP, IAR, NRG, kw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak