X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Rzeczpospolita": Ruch nie ma pieniędzy, jest na krawędzi bankructwa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:52
"Rzeczpospolita" przestrzega - popularny dystrybutor prasy, Ruch, nie ma pieniędzy na dalszą działalność ani inwestora, który mógłby go wesprzeć. Od 2010 do 2017 roku firma wygenerowała 0,5 mld zł strat, a restrukturyzacja nie przyniosła oczekiwanych skutków. Już teraz spółka nie płaci części wydawców za dostarczaną prasę.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pinkomelet/shutterstock.com

Długi Ruchu wobec Alior Banku, głównego wierzyciela, i wydawców wynoszą dziś ponad 340 milionów złotych. Próby znalezienia inwestora czy przeprowadzenia restrukturyzacji nie przyniosły skutku. Na razie firmę finansuje bank, a kończy się ono 14 grudnia. Jednak, według informatora "Rzeczpospolitej", dalsze udzielanie pożyczek może mieć sens, bo w ten sposób Alior zwiększa swoje szanse, by potem sprzedać nieruchomości należące do dystrybutora prasy.

Ruch kiedyś był liderem na rynku dystrybucji prasy, dziś pierwsze miejsce należy do Kolportera. Mimo to Ruch pozostaje ważnym graczem, a, jak pisze dziennik, upadek przedsiębiorstwa byłby poważnym ciosem dla wydawców.

Więcej - w "Rzeczpospolitej" i na stronie www.rp.pl.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Rzeczpospolita,rp.pl, md

Zobacz więcej na temat: ruch prasa bankructwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak