X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Koniec strajku ostrzegawczego na kolejach Deutsche Bahn. Paraliż pociągów potrwa cały dzień

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 14:02
Pociągi w Niemczech jeżdżą opóźnione po porannym strajku ostrzegawczym na kolei. Zakończył się on o godzinie 9, jednak nadal w całym kraju pociągi są znacznie opóźnione. Jak zapowiada rzecznik prasowy niemieckich kolei państwowych Deutsche Bahn, utrudnienia potrwają przez cały dzień, a możliwe, że dłużej.
Audio
  • Strajk ostrzegawczy na niemieckiej kolei - z Berlina Waldemar Maszewski/ Informacyjna Agencja Radiowa
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Czterogodzinny strajk ostrzegawczy na kolei spowodował chaos na niemieckich dworcach kolejowych. Setki tysięcy osób spóźniło się, albo wcale nie dotarło do pracy. W trakcie strajku zatrzymano wszystkie pociągi dalekobieżne. Rzecznik prasowy Deutsche Bahn tłumaczył, że te radykalne kroki ułatwią teraz, po zakończeniu strajku, przywrócenie regularnego ruchu pociągów. 

Strajkujący domagają się podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Rzecznik prasowy związku EVG Uwe Reiz ostrzegł zarząd niemieckich kolei, aby nie grał na zwłokę. Podkreślił, że siła strajku ostrzegawczego pokazała, jak wielkim problemem dla pracowników jest to, że kolej nie przedstawiła żadnej rozsądnej oferty. Uwe Reiz powiedział, że jeżeli w następnej, czwartej rundzie, nie dojdzie do porozumienia, to związkowcy zerwą negocjacje.

Uwe Reiz powiedział, że negocjacje płacowe zakończyły się fiaskiem z winy zarządu Deutsche Bahn, który nie dotrzymuje obietnic. Zapewnił, że strajkujący nie chcą utrudniać życia pasażerom. Zaznaczył, że ich celem nie jest też kłótnia z Deutsche Bahn, tylko oczekują od kolei poprawionej, pisemnej oferty, na bazie której będą mogli dalej negocjować. 

Reprezentująca Związek Zawodowy Kolejarzy i Transportu EVG w negocjacjach płacowych z zarządem Deutsche Bahn Regina Rusch-Ziemba poinformowała, że strajk był sukcesem, bowiem pracodawca zapowiada przystąpienie do kolejnej tury rozmów. "Sprawdzamy, czy takie rozmowy będzie można rozpocząć już we wtorek" - powiedziała Regina Rusch-Ziemba w Berlinie. 

Strajk ostrzegawczy na kolei spowodował zakłócenia także w komunikacji miejskiej. W dużych miastach ulice przez cały dzień były całkowicie zakorkowane. Opóźnienie autobusów miejskich w Berlinie sięgało nawet 90 minut.Akcja protestacyjna ma podłoże płacowe

Rzecznik zalecił pasażerom, by w miarę możliwości przesuwali swoje podróże na wtorek; wszystkie bilety zachowują ważność do tego dnia - podkreślił. 

Skutki strajku dały się odczuć także w różnych regionach Niemiec, m.in. w Bawarii, gdzie wstrzymano ruch wszystkich pociągów, i na południowym zachodzie kraju. Spodziewane są utrudnienia także w innych regionach. 

IAR, kw  

Zobacz więcej na temat: Niemcy kolej strajki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk na kolei. Paraliż transportowy w Portugalii

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 14:48
Dziś rano podróż koleją po Portugalii była praktycznie niemożliwa. Do jednodniowego strajku przystąpili tamtejsi maszyniści, protestując przeciwko nowym przepisom dotyczącym ruchu kolejowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk Ryanaira wzbiera na sile. 400 lotów odwołanych

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 19:29
Holenderscy piloci Ryanaira dołączą do strajku - poinformował ich związek zawodowy. W piątek 10 sierpnia wraz z pilotami z Niemiec, Szwecji, Belgii i Irlandii wezmą udział w 24-godzinnym strajku.
rozwiń zwiń