X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

GPW wprowadzi nowe indeksy dywidendowe

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 08:34
Na GPW już wkrótce pojawią się nowe indeksy, tzw. indeksy dywidend: WIG20dvp, mWIG40dvp oraz sWIG80dvp. Będą one obliczane na podstawie dochodów z tytułu dywidend pieniężnych wypłacanych przez spółki wchodzące w skład indeksów bazowych, czyli odpowiednio: WIG20, mWIG40, sWIG80. 
Audio
  • Główną wartością nowych indeksów będzie wartość edukacyjna - wyjaśnia w Polskim Radiu 24 Bartosz Sawicki z TMS Brokers w rozmowie z Błażejem Prośniewskim/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
Giełda to dla firm miejsce pozyskiwania kapitału.
Giełda to dla firm miejsce pozyskiwania kapitału.Foto: shutterstock

Jak wyjaśnia w Polskim Radiu 24 Bartosz Sawicki z TMS Brokers, główną wartością nowych indeksów będzie wartość edukacyjna.

- Indeksy pozwolą sprawdzać, ile dywidendy wpłacono przez spółki z poszczególnych indeksów. Pozwolą lepiej monitorować możliwość uzyskania dodatkowego przychodu z tytułu inwestycji w akcje - dodał.

Jednocześnie, jak dodaje ekspert, nowe indeksy raczej nie sprawią, że spółki będą chętniej dzieliły się zyskami ze swoimi akcjonariuszami.

GPW rozpocznie obliczanie i publikację  nowych indeksów 27 grudnia.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Błażej Prośniewski, kw 

 

Zobacz więcej na temat: giełda papierów wartościowych
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak