X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Obowiązkowe e-zwolnienia nie sprawiają problemów. Wystawia je prawie 100 proc. lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 12:49
Jak wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, 99,94 procent uprawnionych lekarzy w Polsce wystawia e-zwolnienia. Obowiązek przesyłania ich w formie elektronicznej, a nie papierowej, został wprowadzony 1 grudnia.
Audio
  • E-zwolnienie to nie problem. System działa sprawnie (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: uzhursky/Shutterstock

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz powiedział, że od tego czasu lekarze wystawili pacjentom ponad 600 tysięcy elektronicznych zwolnień.

- To pokazuje skalę zainteresowania e-zwolnieniami - dodał.

Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że poza chwilowym spowolnieniem, do jakiego doszło w pierwszym dniu działania systemu, wszystko odbywa sie sprawnie.

E-zwolnienie nadal powinno być alternatywą?

Lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby lekarz miał możliwość wyboru formy wystawienia zwolnienia papierowej, bądź elektronicznej mówi Marcin Sobotka, rzecznik Okręgowej Izby Lekarskiej. Jego zdaniem dobrze jest, gdy wszelkiego rodzaju zmiany są wprowadzane stopniowo i bez przymusu.

- Dziwi nas to, że jest taki upór, by na siłę przyspieszać przechodzenie na e-zwolnienia. To nie jest dobry kierunek, bo lekarze też widzą, że pewne rozwiązania działają dobrze, ale to musi być wprowadzane stopniowo - przekonywał

Najwięcej zwolnień elektronicznych trafia do ZUSu z Mazowsza, na drugim miejscu jest Śląsk.

Pacjenci, którzy z jakiegoś powodu dostali zwolnienie w tradycyjnej, papierowej formie, nie powinni się martwić, gdyż są one nadal honorowane zapewniają urzednicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekarze od rana wystawili kilkadziesiąt tysięcy nowych e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:04
Tylko dzisiaj od rana lekarze i asystenci medyczni wystawili 30 tysięcy nowych e-zwolnień - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Od 1 grudnia w lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe mogą być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze wystawili dziś ponad 100 tys. e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:09
Lekarze wystawili od rana ponad 100 tysięcy elektronicznych zwolnień lekarskich. Od 1 grudnia mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe mogą być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: od soboty już ponad 210 tys. e-zwolnień

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 14:15
Nieco ponad 210 tysięcy e-zwolnień wystawili lekarze od soboty - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To od tego dnia (1 grudnia) elektroniczne L4 są jedyną formą zwolnień lekarskich. Dotychczasowe papierowe kwitki mogą być wykorzystywane tylko w szczególnych sytuacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-zwolnienia wyparły papierowe, ale nie do końca

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:00
Liczba e-zwolnień wystawionych przez lekarzy w całym kraju od początku grudnia przekroczyła już 450 tys. - poinformował rzecznik prasowy ZUS Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że zwolnienia papierowe nie sięgnęły progu 1 proc.
rozwiń zwiń