X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Pieniądz nie śpi": opłata peronowa będzie uzależniona od kategorii dworca

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 10:00
Od 1 lutego zarządca infrastruktury kolejowej, PKP PLK wprowadza tzw. opłatę peronową. Za zatrzymanie się pociągu na wybranych stacjach stawka będzie wynosić od 0,88 zł do 5,69 zł i będzie ustalana w zależności od kategorii dworca.
Audio
  • O opłacie peronowej i Krajowym Programie Kolejowym - mówił w radiowej Jedynce Mirosław Siemieniec z PKP PLK w rozmowie z Sylwią Zadrożną/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Najniższa opłata obejmuje m.in. Szczecin Zdunowo i Chorzów Miasto. Najwyższa Bydgoszcz, Częstochowa, Gliwice, Łódź Kaliska, Kraków, Katowice, Olsztyn i Toruń. 

- Zmiany w regulaminie, które wprowadziły Polskie Linie Kolejowe dotyczą wprowadzenia opłaty za udostępnianie powierzchni przeznaczonej do odprawy podróżnych na stacjach pasażerskich które są w zarządzanie PKP PLK , czyli jest to opłata za zatrzymanie pociągu przy peronie. Opłata nie będzie zyskiem przedsiębiorstwa a jedynie pokryje koszty, które przeznacza spółka na utrzymanie peronów - mówił w radiowej Jedynce Mirosław Siemieniec z PKP PLK.  

Kilkanaście stacji będzie mogło korzystać z najniższej opłaty a kilkanaście z najwyższej. - Perony mają różny standard i w zależności od tego naliczane są stawki - wyjaśnił. 

Dodał, że są też opłaty za poszczególne elementy, ale chodzi o precyzyjne policzenie za co i jakie opłaty ponosi przewoźnik dalekobieżny, który zatrzymuje się tylko na kilku stacjach a jakie przewoźnik aglomeracyjny, który zatrzymuje się na wszystkich stacjach.  

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Sylwia Zadrożna, kw 


Zobacz więcej na temat: PKP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak