X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ponad pół mld złotych dla innowacyjnych firm

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:02
Przedsiębiorcy z miast średnich mogą na nowych zasadach ubiegać się o dofinansowanie dla swoich firm na wzmocnienie konkurencyjności i innowacji. Czeka na nich 550 mln zł w programie Inteligentny Rozwój w konkursie "Badania na rynek".
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.Foto: science photo / Shutterstock

W odpowiedzi na postulaty przedsiębiorców od tego roku zmieniły się kryteria wyboru projektów w konkursach o dofinansowanie wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów.

Bez limitu

Nowością jest zniesienie limitu maksymalnej kwoty dofinansowania projektu w wysokości 20 mln zł. Kolejnym ułatwieniem jest niższy minimalny próg kosztów kwalifikowanych projektu, obniżony z 5 do 1 mln zł. Rozszerza się także katalog wsparcia. Włączono możliwość finansowania innowacji procesowych.

"Wprowadzone ułatwienia umożliwią uzyskanie wsparcia szerszemu gronu przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególnie zależy nam na rozwoju innowacyjnych firm w miastach średnich. Dla nich przygotowaliśmy w tym roku dwa konkursy" – poinformował wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.

Dwa konkursy

Program Inteligentny Rozwój w tym roku daje nowe szanse przedsiębiorstwom inwestującym w średnich miastach. Do nich adresowane są dwa konkursy. Pierwszy zostanie ogłoszony 20 lutego, a nabór wniosków o dofinansowanie będzie trwał od 25 marca do 8 maja 2019 r. Na dofinansowanie projektów przeznaczono 550 mln zł. Drugi konkurs odbędzie w drugiej połowie roku. Nabór przeprowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

"Wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów to domena nie tylko większych firm z dużych miast. Obserwujemy również rosnące zainteresowanie przedsiębiorców wdrażaniem innowacji w miastach średnich" – powiedział wiceminister.

"Inteligentny Rozwój"

Nowatorskie firmy w miastach średniej wielkości, szczególnie zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych, mogą liczyć na wsparcie z krajowych programów operacyjnych oraz środków krajowych. Pomoc ta jest zagwarantowana w "Pakiecie dla miast średnich". Jednym z jego elementów jest program Inteligentny Rozwój.

W ostatnim czasie w programie w miastach średnich wsparto 23 projekty na łączną kwotę ponad 200 mln zł. Na przykład w Chełmie firma RECYKL Organizacja Odzysku S.A. realizuje projekt wprowadzający na rynek nowy produkt, wykorzystywany w procesie budowy nawierzchni asfaltowych.

W Świętochłowicach przedsiębiorstwo EKOINSTAL wdroży do produkcji i wprowadzi do swojej oferty handlowej innowacyjne blachy. Natomiast w Środzie Wielkopolskiej Lena Lighting S.A. będzie produkować innowacyjne oprawy oświetleniowe.

"Pakiet dla średnich miast, realizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, przynosi już konkretne rezultaty, a będzie ich coraz więcej" – podsumował wiceminister.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BGK: blisko 500 firm walczy o dotacje na innowacje technologiczne

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 14:35
Blisko 500 firm ubiega się o specjalny kredyt na innowacje technologiczne, który będzie częściowo spłacany przez BGK - poinformował we wtorek bank. Wartość wniosków o dotacje pięciokrotnie przekracza pulę dostępnych środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy szansę zostać liderem usług technologicznych, Brexit może pomóc"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 08:52
Polska może zostać jednym z liderów usług technologicznych. Mamy bowiem wybitnych informatyków i inżynierów. Już teraz jesteśmy światowymi liderami w płatnościach bezdotykowych. Szansę dla nas pod tym względem niesie Brexit - mówi wiceszefowa MR Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacje to nie nasza specjalność. Za mało pomysłów, czy za mało pieniędzy?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 15:35
Przez lata nie dorobiliśmy się jako kraj żadnego zaawansowanego technicznie lub technologicznie produktu, albo wyróżniającego się i rozpoznawalnego brandu jednoznacznie kojarzonego z Polską. Tymczasem nawet małe pod względem ludności państwa mogą się czymś takim pochwalić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy badacze w Programie Horyzont 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 19:30
Program Horyzont 2020  to największy, już ósmy program Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji realizowany w latach 2014-2020.
rozwiń zwiń