Gospodarka

Dofinansowanie na nianię

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 16:11
Od października rodzice dzieci, które pozostają pod opieka niań mogą uzyskać dofinansowanie na ich legalne zatrudnienie.
Audio

Na Podkarpaciu stosowne wnioski do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyło już prawie 50 niań. Dzięki temu będą miały opłacane składki z budżetu państwa.


Warunkiem uzyskania dofinansowania do legalnego zatrudnienia niani jest podpisanie umowy o pracę i zgłoszenie jej do ubezpieczenia w ZUSie. Kwota pensji dla opiekunki nie może przekroczyć 1386 złotych brutto. Jeżeli jest wyższa różnice od poziomu uzyskania dopłaty pokrywają rodzice. Na przykład w umowie jest 2 tysiące złotych brutto, to ZUS pokrywa tylko do 1386 brutto, resztę rodzice.


Szczegółowe informacje odnośnie dofinansowania legalnego zatrudnienia opiekunek do dzieci można uzyskać w internecie pod adresem www. zus.pl/nianie.

IAR,ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opiekunka też powinna być ubezpieczona

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 10:48
Pojawiła się szansa na lepszą ochronę osób, które wykonują prace domowe, takie jak gotowanie, sprzątanie, opieka nad dziećmi czy osobami starszymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biurokracja zatrzyma nianie w szarej strefie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 08:55
Rodzic, który legalnie zatrudni opiekunkę do dziecka, będzie musiał samodzielnie wystawić jej druk ZUS RMUA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgłoś nianię do ubezpieczeń

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 08:40
ZUS chce, aby nianie i opiekunki do dzieci wychodziły z szarej strefy. Ma to być możliwe dzięki wprowadzanym od 1 października ułatwieniom przy ubezpieczaniu takich osób.
rozwiń zwiń