Gospodarka

Hipermarkety żądają haraczu, producenci wszczęli bunt

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 09:42
Mamy już prawdziwą wojnę między dużymi sieciami sklepów a producentami. Wytwórcy pozywają do sądu sklepy, które żądają od nich pieniędzy za tzw. półkowe.
Hipermarkety żądają haraczu, producenci wszczęli bunt
Foto: SXC

Sieci odpowiadają... podwyższaniem opłat, informuje Dziennik Gazeta Prawna".


Sieci handlowe wpadły na pomysł, jak odbić sobie obniżanie cen i marż, co czynią by zatrzymać klientów. Zwiększają wysokość opłat półkowych pobieranych od producentów, którzy wstawiają do sklepu swój towar. Składa się na nie m.in. koszt wprowadzenia towaru do sieci, reklamowania go w folderach, umieszczenia w bardziej widocznym miejscu na półce itp.


Z danych zebranych przez "DGP" wynika, że wysokość tego haraczu zaczęła przekraczać 30 proc. wartości produktów. W zeszłym roku było to 25 proc., co producenci jeszcze wytrzymywali.

 

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gigantyczna kara dla Carrefoura za pensje poniżej minimum

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 18:05
Francuska sieć hipermarketów musi zapłacić swoim pracownikom 3,7 mln euro. Wcześniej zaniżał pensje 1200 osobom – uznał sąd. To kolejny wyrok przyznający odszkodowania zatrudnionym w sklepach marki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hipermarkety walczą z delikatesami, ceny spadają

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 08:37
Wojna cenowa między sieciami sklepów spożywczych nabiera tempa. Po tym jak sieci delikatesów pod koniec wakacji znacząco obniżyły ceny żywności, teraz na podobny ruch decydują się hipermarkety.
rozwiń zwiń