X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Obama pomoga spłacającym kredyty

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 08:32
Barack Obama próbuje walczyć z kryzysem na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.
Audio
  • Barack Obama próbuje walczyć z kryzysem na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent USA podpisał rozporządzenie, które ma ułatwić refinansowanie kredytów hipotecznych setkom tysięcy Amerykanów. Obama wprowadził nowe przepisy omijając Kongres, który blokuje większość jego propozycji.


Dzięki historycznie niskim stopom procentowym, w tej chwili w USA warto refinansować kredyt hipoteczny. W ten sposób można zmniejszyć jego oprocentowanie z 5-6 do 4 procent. Z okazji nie mogą jednak korzystać rodziny, których wartość zadłużenia przekracza 80 proc. wartości domu. Podpisane przez Baracka Obamę rozporządzenie likwiduje tę barierę.

- Nie możemy czekać na coraz bardziej niewydolny Kongres by robił co do niego należy. Gdy kongresmani będą bezczynni ja będę działał - powiedział Obama podczas wizyty w Las Vegas - jednym miast najbardziej dotkniętych kryzysem na rynku nieruchomości. Prezydent USA przekonywał, że refinansowanie kredytu nie tylko pozwoli przeciętnej rodzinie zaoszczędzić 2,5 tysiąca dolarów rocznie ale również zmniejszy ryzyko dla banków ponieważ Amerykanom łatwiej będzie spłacać nowe, niższe raty.

IAR,ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykański sen się kończy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 09:18
Właśnie runął jeden z podstawowych fundamentów amerykańskiej gospodarki. Koniec z pełnym zatrudnieniem w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autobus kluczem do sukcesu? Obama rusza w trasę

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 21:01
Barack Obama rozpoczyna trzydniową podróż autobusem po USA. Prezydent promuje swój plan walki z bezrobociem, którzy blokują w Kongresie politycy Partii Republikańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorąca linia Obama - Sarkozy - Merkel - Cameron

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 10:46
Tematem wideokonferencji - w której wzięli udział przywódcy USA, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii - był kryzys zadłużenia strefy euro i wydarzenia w Libii.
rozwiń zwiń