Gospodarka

Nie będzie najtańszych samochodów świata w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2011 11:13
Wszystko wskazuje na to, że w Polsce w najbliższym czasie nie kupimy najtańszego samochodu świata Tata Nano.

Marubeni Motors Poland, dotychczasowy dystrybutor marki Tata w naszym kraju, wycofał się z tej działalności - poinformował instytut Samar.


Marubeni Motors Poland sprzedawał indyjskie auta, w tym najtańszy na naszym rynku model Tata Indica. Spodziewano się też sprowadzenia Nano, najtańszego na świecie auta, po uzyskaniu europejskiej homologacji. Jednak dotychczasowy dystrybutor postanowił zaprzestać sprzedaży aut tej marki.


Jak informuje Marubeni, u źródeł tej decyzji leżą przede wszystkim względy natury ekonomicznej: kryzys finansowy, kurczący się rynek motoryzacyjny oraz potężny import samochodów używanych do Polski, który ma negatywny wpływ na poziom sprzedaży nowych samochodów.


ab

Czytaj także

Powstanie samochód na wodę?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 15:27
Indyjski przemysłowiec Ratan Tata sfinansuje badania nad wykorzystaniem wody jako paliwa do samochodów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tata Motors przygląda się FSO

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 14:50
Indyjski dziennik gospodarczy „The Financial Express” twierdzi, że potężny koncern Tata Motors planuje przejęcie warszawskiej fabryki FSO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tata Nano

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:26
Tata Nano to samochód niezwykły. Nie jest ani szczególnie piękny, ani nowoczesny. Ale ma inna zaletę: kosztuje zaledwie 2.500 dolarów.
rozwiń zwiń