X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Belka: Polska chce przystąpić do strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 13:06
Prezes NBP Marek Belka w wywiadzie dla belgijskiego dziennika ekonomicznego "L'Echo" oświadczył, że przystąpienie do strefy euro jest nadal "celem strategicznym" Polski.
Audio

Zastrzegł jednak, że przyjęcie wspólnej waluty może nastąpić wówczas, gdy euro wyjdzie z kryzysu oraz gdy będą znane nowe rozwiązania instytucjonalne w państwach strefy euro.

- Chcemy przystąpić do euro, ale wiemy, że będzie to strefa innego rodzaju. I wiemy też, że musimy się do tego przygotować pod względem gospodarczym - powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o to, aby uniknąć przedwczesnego wejścia do euro, jak to zrobiły słabe gospodarki: Hiszpania i Portugalia. Prezes NPB powiedział, że nie wyklucza wyjścia niektórych krajów ze strefy euro, która jednak przetrwa kryzys, choć w zmienionej formie. Przyznał także, że w działaniach antykryzysowych proces decyzyjny w całej UE został zdominowany przez 17 krajów strefy euro.

- Nie jesteśmy zadowoleni z tej sytuacji, ale wolę Europę dwóch prędkości niż Europę, która się rozpada. Priorytetem jest ratowanie euro, nawet za cenę sytuacji, w której decyzje są podejmowane w ograniczonym gronie - powiedział Belka. Przypomniał przy tym, że polski rząd domaga się, by kraje aspirujące do euro mogły być przynajmniej obserwatorami we wzmocnionym zarządzaniu gospodarczym strefy euro.

L'Echo, IAR, ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Belka: nie grozi nam recesja

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 14:00
Polska gospodarka nie wpadnie w recesję - uważa prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angela Merkel postawiła na swoim

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 15:59
Jesteśmy zdecydowani zrobić wszystko, aby zachować euro - powiedziała Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej z Nicolasem Sarkozym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa euro na cenzurowanym

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 10:50
Agencja ratingowa Standard & Poors ostrzegła Niemcy, Francję i 13 innych krajów strefy euro, że w najbliższym czasie może zostać obniżona ich ocena wiarygodności finansowej.
rozwiń zwiń