Gospodarka

Nowak: autostrad na Euro 2012 nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 12:16
Minister transportu zapowiedział, że kluczowe odcinki budowanych obecnie autostrad A1 i A4, nie będą gotowe na EURO 2012.
Audio
  • Sławomir Nowak mówił na konferencji prasowej, że pierwotne plany wobec tych autostrad były nie do zrealizowania
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: slawomirnowak.pl

Sławomir Nowak przeprosił za to na konferencji prasowej. Problemy mogą być także z częścią autostrady A2, ze Strykowa pod Łodzią do Konotopy pod Warszawą.

Sławomir Nowak mówił , że pierwotne plany wobec tych autostrad, były nie do zrealizowania. Zakładały one, że kluczowe odcinki tych dróg będą przejezdne podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Budowę utrudniły jednak ubiegłoroczne powodzie i podtopienia. Minister Nowak zapowiedział, że w przypadku opóźnień wykonawców, GDDKiA będzie egzekwowała wobec nich kary.


Teraz wiadomo już, że kluczowe odcinki A1 i A4 na pewno nie będą przejezdne na EURO 2012. Równocześnie minister zapowiedział, że będą one gotowe zgodnie z kontraktem, czyli na jesień tego roku.


Trudna sytuacja jest też na A2 między Strykowem a Konotopą. Problemy dotyczą 20-kilometrowego odcinka C w gminie Wiskitki. Choć wszystkie odcinki inżynieryjne są zalane betonem, przez silny mróz prowadzone są na nich wyłącznie prace porządkowe. Minister wyraził nadzieję, że wykonawcy wrócą na plac budowy, gdy mrozy ustąpią.
Na EURO 2012 miał być między innymi ukończony odcinek autostrady A1 między Toruniem a Łodzią. Dzięki temu kibice jadący od nas z zachodu, mogliby z pominięciem Warszawy dojechać autostradą do Gdańska. W przypadku A4 nieukończony będzie odcinek na wschód od Krakowa, w kierunku Ukrainy. Gdyby ukończono odcinek A2 Stryków-Konotopa, z cała drogę z Berlina do leżącej pod Warszawą Konotopy można by pokonać autostradą.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żaby opóźniają budowę A4

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 15:08
Na kilku odcinkach autostrady A4 budowanych na Podkarpaciu opóźnienia sięgają od dwóch do trzech miesięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie problemy polskiego rządu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 12:15
Bogusław Liberadzki (SLD ): Każdy z odcinków autostrady i A-2, i A-1 i A-4 ma swoje problemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie zdążymy przed Euro". Minister o autostradach

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:11
Na mistrzostwa Euro 2012 nie będą przejezdne odcinki autostrady A1 Toruń - Stryków i A4 Kraków - Rzeszów - zapowiedział minister infrastruktury.
rozwiń zwiń