Gospodarka

Kilkaset nierentownych hoteli jest na sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 08:33
Najwięcej ofert stanowią niewielkie obiekty z 30-40 pokojami należące do indywidualnych właścicieli - informuje "Rzeczpospolita".
Kilkaset nierentownych hoteli jest na sprzedaż
Foto: Glow Images/East News

Na polskim rynku na sprzedaż wystawionych jest dziś ok. 300 obiektów hotelowych. Nie tylko samych hoteli - także pensjonatów i różnych ośrodków, które nawet nie są skategoryzowane.

- Część zdeterminowanych właścicieli chce się ich pozbyć po cenach równych zainwestowanym sumom, a gdy ponoszą duże straty, nawet poniżej kosztów inwestycji - twierdzi Andrzej Szafrański, analityk branży hotelarskiej.
W najbliższych miesiącach na rynek wtórny może trafić nawet do ponad 100 obiektów noclegowych, które są własnością spółek z udziałem Skarbu Państwa. Ujawnił je audyt w grupach kapitałowych, mający wyszukać spółki zależne o profilu niezwiązanym z podstawową działalnością.
Pojedyncze hotele należące do powiązanych ze Skarbem Państwa spółek już od pewnego czasu wystawione są na sprzedaż. Według Szafrańskiego nabywców raczej nie znajdują.
Niezależni hotelarze szukają wsparcia sieci hotelowych, jednak i tu dla wielu barierą okazują się koszty dostosowania obiektów do wymagań poszczególnych marek.

Zobacz więcej na temat: hotel Rzeczpospolita
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polska na celowniku seksturystów. Dzieci w niebezpieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 19:19
Każdego roku policja identyfikuje ponad 5 tys. przypadków, w których dzieci poniżej 15 roku życia są wykorzystywane seksualnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejskie hotele, gdzie tanio, a gdzie drogo?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 08:54
Koniec sezonu urlopowego przyniósł spore zmiany cen na rynku hotelarskim. W hotelach nastawionych na gości biznesowych stawki poszły w górę - stwierdza "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kup apartament hotelowy i zarabiaj!

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 11:23
To nowy pomysł na inwestycję: nabywasz mieszkanie, a potem oddajesz pod zarządzanie deweloperowi, który podnajmuje nieruchomość. Można na tym zarobić.
rozwiń zwiń