Gospodarka

Tusk ws. LOT: zmiana, albo upadek, kroplówki nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 12:53
Premier Donald Tusk twardo o przyszłości LOT-u. Szef rządu nie wyklucza prywatyzacji przewoźnika.
Audio
Donald Tusk
Donald TuskFoto: KPRM

Premier Tusk chwalił na konferencji prasowej nowego prezesa firmy, Sebastiana Mikosza. Jego zdaniem, gwarantuje on zdolność do twardych negocjacji i opór wobec związków zawodowych. W opinii szefa rządu, przedstawiony dziś plan restrukturyzacji tej firmy jest ambitny i wymaga twardej ręki.

Premier podkreślił, że jeśli propozycje nowego szefa LOT nie znajdą akceptacji, to osoby je blokujące zrobią sobie na złość. Zdaniem szefa rządu, jeśli spółka nie zostanie zrestrukturyzowana, to przestanie istnieć. Bez grupowych zwolnień ta firma nie ma szans na przetrwanie - dodał premier. Jeśli do nich nie dojdzie, wszyscy pracownicy stracą pracę - dodał szef rządu.
Dziś prezes Mikosz ogłosił założenia restrukturyzacji firmy, którą kieruje. Przewoźnik zamierza ciąć niektóre nierentowne połączenia i wzmacniać te popularne, w tym biznesowe. Zmiany mają być wprowadzone już od 31 marca.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PLL LOT zwolni 40 proc. pilotów i personelu pokładowego

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 12:46
Nowy plan restrukturyzacji PLL LOT zakłada zwolnienie 450 osób spośród 1100 pilotów i personelu pokładowego, do takich informacji dotarło Radio PIN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort skarbu szykuje kolejne spółki na giełdę

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2013 14:56
Grupa energetyczna Energa powinna trafić na Giełdę Papierów Wartościowych do połowy tego roku - powtórzył minister skarbu Mikołaj Budzanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LOT czeka restrukturyzacja i zwolnienia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 12:25
Polskie Linie Lotnicze LOT nie unikną gruntownej restrukturyzacji zapowiedział na konferencji prasowej prezes spółki Sebastian Mikosz.
rozwiń zwiń