Gospodarka

Tusk: winni problemów lotniska w Modlinie nie unikną odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 13:45
Wszyscy, którzy są winni problemów na lotnisku w Modlinie, nie unikną odpowiedzialności - powiedział premier Donald Tusk na czwartkowej konferencji prasowej.
Nieczynne lotnisko Modlin. Jak podały media port może pozostać zamknięte do grudnia 2013 roku
Nieczynne lotnisko Modlin. Jak podały media port może pozostać zamknięte do grudnia 2013 rokuFoto: PAP/Paweł Supernak

Podwarszawskie lotnisko nie funkcjonuje od 22 grudnia.

- Obserwuję to też z zażenowaniem; szczególnie ten pojedynek między tymi, który wykonywali i tymi, którzy zlecali. W tej chwili zdaje się mamy dość paniczną próbę szukania na siłę odpowiedzialnych za to, co się stało - powiedział Tusk.
Dodał, że nikt z odpowiedzialnych za problemy na lotnisku Modlin nie uniknie odpowiedzialności. - Nie ulega wątpliwości, biorąc pod uwagę jaskrawość tego skandalu, że ci, którzy są za to odpowiedzialni, niezależnie od wybiegów, od prawników, od obecności w studiach telewizyjnych za to co zrobili, a raczej za to co zepsuli, co zmarnowali, na pewno odpowiedzialności nie unikną - podkreślił.
Lotnisko w Modlinie od kilku tygodni nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich. 22 grudnia inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów - o numerach 08 i 26 - betonowych odcinków, o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, co spowodowało, że samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą tam wykonywać operacji lotniczych. Rejsy z Modlina zostały przeniesione do innych portów lotniczych, głównie na lotnisko Chopina.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Lotnisko Modlin czeka na decyzję

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 10:18
Być może jeszcze w czwartek Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego podejmie decyzję w sprawie lotniska w Modlinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erbud ma pomysł na remont pasa w lotniska Modlinie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 16:20
Wykonawca pasa startowego w Modlinie ma pomysł na jego remont. Zdaniem przedstawicieli firmy Erbud, nie ma potrzeby remontu całego pasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lotnisko w Modlinie zamknięte do grudnia?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 11:27
Remont pasa startowego w Modlinie potrwa w najgorszym razie do grudnia. Taki jest jeden z wariantów, brany pod uwagę przez generalnego wykonawcę inwestycji.
rozwiń zwiń