Gospodarka

Prezydent porozmawia z rządem o euro

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 16:01
26 lutego prezydent Bronisław Komorowski spotka się z rządem w sprawie przyjęcia euro. Na ten dzień zaplanowano Radę Gabinetową.
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski Foto: prezydent.pl

Każdorazowo posiedzenie Rady Gabinetowej inicjuje prezydent, w ważnych dla kraju sprawach. Tym razem będzie ona dotyczyła perspektywy wejścia Polski do strefy euro.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier mówił, że prezydent chce być "dobrym patronem" debat i procesu dochodzenia do strefy.

Donald Tusk i Bronisław Komorowski mają podobne poglądy na te kwestie. Obaj są przekonani, że Polska przyjmie wspólną walutę. Premier podkreślił jednak, że strefa euro musi być dla nas "bezpiecznym domem", a nie "kasynem, gdzie hazard jest wpisany w logikę działania". Premier dodał, że Polska musi być do tego procesu przygotowana. Przyjmiemy więc euro, gdy będzie to "stuprocentowo bezpieczne" dla obywateli. Jednym z ważniejszych wątków Rady Gabinetowej będzie zmiana konstytucji w celu przyjęcia wspólnej europejskiej waluty.
Po raz ostatni posiedzenie Rady Gabinetowej zostało zwołane przez prezydenta w czerwcu 2011 roku, a dotyczyło polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska w strefie euro? Prezydent mówi o dacie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 21:13
- Do 2015 roku Polska powinna spełnić kryteria wejścia do eurolandu - mówił w wywiadzie dla TVP1 prezydent Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: specjalne posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie euro

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 12:58
- Ustaliłem z prezydentem, że odbędzie się posiedzenie Rady Gabinetowej w sprawie warunków wejścia Polski do strefy euro - powiedział premier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielecki: do strefy euro możemy wejść w 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 07:18
2018 rok to pierwsza realna data wejścia Polski do strefy euro przy założeniu, że decyzje w tej sprawie zapadną po jesiennych wyborach parlamentarnych w 2015 r. - powiedział szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki.
rozwiń zwiń