Gospodarka

Kasy fiskalne pójdą do wymiany, ale nie wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 08:29
Ministerstwo Finansów objaśnia przedsiębiorcom zawiłości wchodzącego w życie rozporządzenia ws. kas fiskalnych. Bardzo zawile - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".
Kasa fiskalna
Kasa fiskalnaFoto: SXC

Do końca września będzie można stosować dotychczasowe dotyczące kas fiskalnych. Natomiast już 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie -czytamy w gazecie.

Przedsiębiorcy skarżyli się na to, że nowe przepisy nie są jednoznaczne. Na ich wątpliwości odpowiedział resort finansów. Urzędnicy tłumaczą, że do 30 września będzie obowiązywał okres przejściowy. Jest to czas na przestawienie kas przez serwisantów i dostosowanie ich do nowych wymagań. Jednak nawet po tej dacie stare kasy, które nie mają możliwości ujawnienia na paragonie NIP nabywcy, nie będą musiały spełniać tego warunku, aż do ich zużycia.

Zobacz więcej na temat: firma fiskus pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Urząd Skarbowy straci przywileje

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 08:37
Urząd Skarbowy może stracić pierwszeństwo w ściąganiu długów. Tego chce ministerstwo sprawiedliwości, które planuje zmianę prawa upadłościowego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjesz pączka, narazisz firmę na koszty

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 16:10
Niejednoznaczne przepisy nakazują opodatkowanie pączków zafundowanych przez firmę pracownikom - uważają eksperci podatkowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatki w Polsce nie tylko wysokie, ale także drogie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 08:21
Polska liderem, niestety w koszcie poboru podatków - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń