X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Kryzys finansowy w Watykanie? Wręcz przeciwnie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 15:12
Mimo światowego kryzysu w ubiegłym roku nastąpiła poprawa sytuacji finansowej Stolicy Apostolskiej.
Bazylika Św. Piotra
Bazylika Św. PiotraFoto: wikimedia.commons.org/aut.Veronidae

Poinformowała o tym rada kardynałów, czuwająca nad jej problemami organizacyjnymi i ekonomicznymi. Bilans roku 2011 zamknął się niedoborem blisko piętnastu milionów euro, co przypisywano trudnościom spowodowanym globalnym kryzysem. Choć kryzys nie minął, finanse głównych urzędów Kurii Rzymskiej uległy pewnej poprawie. Bilans za rok ubiegły zamknął się nadwyżką ponad dwóch milionów euro. Gros wydatków Stolicy Apostolskiej stanowią zarobki jej blisko trzech tysięcy pracowników oraz koszty utrzymania mediów, przede wszystkim Radia Watykańskiego.

Pozytywny jak zawsze jest bilans Państwa Watykańskiego, zamknięty nadwyżką 23 milionów euro. O ponad siedem procent spadły natomiast przychody z tytułu tzw. świętopietrza oraz ze strony zgromadzeń zakonnych i diecezji, zobowiązanych prawem kanonicznym do pomocy finansowej Stolicy Świętej. Przechodzący poważną reformę Instytut Dzieł Religijnych, zwany powszechnie bankiem watykańskim, jak co roku przekazał papieżowi na jego działalność sumę 50 milionów euro.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Watykanie finansowy paraliż

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 08:51
Od 1 stycznia w Watykanie turyści mogą być niemile zaskoczeni. Używanie kart płatniczych oraz bankomatów wstrzymane zostało do odwołania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w Watykanie. Bank ujawni działalność

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 10:39
Działalność banku Watykanu będzie od 1 października jawna. Watykański bank, czyli Instytut Dzieł Religijnych, będzie miał własną stronę internetową.
rozwiń zwiń