Gospodarka

PKL: jeden ski pass w Zakopanem, Bukowinie i Białce

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:32
Na wyciągi narciarskie w całym Zakopanem może obowiązywać jeden karnet - plany wprowadzenia takiego ski passu ma nowy właściciel Polskich Kolei Linowych, czyli spółka Polskie Koleje Górskie (PKG).
Tanie szusowanie możliwe jest również za granicą
Tanie szusowanie możliwe jest również za granicąFoto: Glow Images/East News

W planach jest też wspólny karnet z Bukowiną i Białką.

W polskich górach trudno kupić karnet, który obejmowałby wiele wyciągów - tymczasem w np. w Alpach jest to standard. - Będziemy rozmawiać z właścicielami wyciągów w Zakopanem, by na karnet obowiązujący na Kasprowym Wierchu można było też jeździć np. na Nosalu, czy Polanie Szymoszkowej. Dla turystów to będzie wygodne. Podobne rozmowy prowadzimy z innymi samorządami. Chodzi o to, by był jeden karnet w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej - powiedział burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.
Polskie Koleje Górskie nie wykluczają także, że w przyszłości narciarze wypoczywający w polskich Tatrach będą mogli na tym samym karnecie jeździć po słowackiej stronie gór. Zbigniew Rekusz, prezes funduszu Mid Europa Partners, który wkrótce obejmie większość akcji PKG, powiedział, że nastąpi to jednak najwcześniej za kilka lat. - Najpierw chcemy poprawić infrastrukturę i jakość usług po naszej stronie gór, żeby rozmawiać ze Słowakami na temat wspólnej oferty turystycznej, ale na partnerskich warunkach - wskazał.

W ciągu najbliższych pięciu lat Polskie Koleje Górskie planują zainwestować w istniejącą już infrastrukturę PKL prawie 100 mln zł. Pieniądze te mają być przeznaczone m.in. na usprawnienie systemu sprzedaży, modernizację wyciągów i tras narciarskich, podniesienie standardów obsługi turystów. Kwoty te nie obejmują nowych akwizycji, które inwestor mógłby zrealizować w najbliższych latach. W sumie kwoty inwestycji mogą sięgnąć nawet 400 mln zł.

abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prywatyzacja PKL. Co się zmieni dla narciarzy?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:51
Samorządy z Podhala stały się nowym właścicielem Polskich Kolei Linowych. To właśnie Polskie Koleje Górskie – spółka powołana m.in. przez miasto Zakopane wygrały przetarg na prywatyzację PKL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prywatyzacja PKL zakończy spór o Gubałówkę?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 12:05
Już od ośmiu lat legendarna i jedna z najstarszych w Polsce tras narciarskich biegnących wzdłuż trasy kolejki terenowej na Gubałówkę jest zamknięta. A wszystko przez konflikt Polskich Kolei Linowych z rodziną Byrcynów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż kolejki na Kasprowy Wierch zagrożona

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 08:42
Czy Zakopane, Poronin, Kościelisko i Bukowina Tatrzańska wycofają się z zakupu Polskich Kolei Linowych? Zablokować go próbują zakopiańscy radni - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń