X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

W Sejmie o ministrze finansów: Jan "Grecki" Rostowski

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 14:40
Na głowę ministra finansów znów sypią się gromy. Tym razem okazją jest sejmowa dyskusja nad sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2012 rok.
Audio
  • Poseł Andrzej Romanek z Solidarnej Polski oskarża Jacka Rostowskiego o prowadzenie polityki zmierzającej do upadku finansowego kraju (IAR)
  • Na głowę ministra finansów znów sypią się gromy (IAR) Arkadiusz Augustyniak
Jacek Rostowski
Jacek RostowskiFoto: PAP/Rafał Guz

Poseł Andrzej Romanek z Solidarnej Polski oskarżył Jacka Rostowskiego o prowadzenie polityki zmierzającej do upadku finansowego kraju. Polityk uważa, że minister spycha Polskę do katastrofy finansowej, podobnej do tej, jaka wydarzyła się w Grecji. Dlatego Romanek zaproponował, aby nadać mu przydomek: Jan "Grecki" Rostowski.

Beata Szydło z PiS podkreślała, że zła polityka finansowa obecnego rządu doprowadziła finanse państwa do sytuacji bez wyjścia: albo zwiększamy deficyt, albo zabraknie pieniędzy na pensje i emerytury. - To jak wybór między dżumą, a cholerą - dodała posłanka.
Ryszard Zbrzyzny z SLD uważa, że obecne kłopoty finansowe to między innymi efekt słabego budżetu na 2012 rok. Polityk podkreślał, że budżet nie był konsultowany z członkami Komisji Trójstronnej.

Wincenty Elsner z Ruchu Palikota pytał o przyszłość polityczną ministra finansów. Jego zdaniem, Jacek Rostowski powinien podzielić los ministra finansów Jarosława Bauca, który w 2001 roku odszedł ze stanowiska po ujawnieniu dużej dziury budżetowej
Jacka Rostowskiego i ubiegłorocznego budżetu broniła Krystyna Skowrońska z PO. Przypomniała, że znalazły się tam zapisy korzystne dla społeczeństwa, jak podwyżki dla służb mundurowych. A poseł Jan Łopata z PSL tłumaczył trudności polskiej gospodarki, sytuacją w innych krajach europejskich.
Dyskusja o ubiegłorocznym budżecie zakończy się głosowaniem w sprawie udzielenia rządowi absolutorium. Głosowanie odbędzie się w piątek.
abo

Czytaj także

Marek Belka: finanse dla kamikadze

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 10:33
W takim kraju jak Polska minister finansów nie powinien mieć ambicji politycznych, ale działać jak kamikadze - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rostowski: Visa i MasterCard pod nadzorem KNF lub NBP

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 09:08
Ministerstwo Finansów chce, żeby działające w Polsce organizacje płatnicze podlegały kontroli Komisji Nadzoru Finansowego lub Narodowego Banku Polskiego. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PSL ma dość PO? Kłopotek: Tusk powinien odejść

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 12:48
Donald Tusk i Jacek Rostowski powinni odejść - uważa Eugeniusz Kłopotek z PSL. W rozmowie z TOK FM Kłopotek ostrzega, że jeśli nic się nie zmieni to PO przegra wybory, a PSL może mieć problem z przekroczeniem progu wyborczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Polska dzięki Rostowskiemu budzi podziw

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 13:13
Saldo ministra finansów Jacka Rostowskiego jest absolutnie dodatnie – przekonywał premier Donald Tusk.
rozwiń zwiń