X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

UE skarży się WTO na Rosję ws. opłat recyklingowych

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 15:50
Unia Europejska zwróciła się z prośbą do Światowej Organizacji Handlu o rozstrzygnięcie sporu z Rosją. Sprawa dotyczy opłaty recyklingowej, która wynosi nawet 147 tysięcy euro.
Audio
  • Magdalena Skajewska, Bruksela (IAR): spór UE Rosja ws. opłaty recyclingowej
UE skarży się WTO na Rosję ws. opłat recyklingowych
Foto: Glow Images/East News

Opłata recyklingowa jako taka nie stanowi problemu, ale powinna być stosowana wobec wszystkich pojazdów. Tymczasem nie dotyczy ona samochodów produkowanych w Rosji oraz tych sprowadzanych z krajów Unii Celnej z Rosją czyli Kazachstanu i Białorusi. Widzimy więc dyskryminacyjną naturę działań Rosji wobec samochodów eksportowanych z Unii Europejskiej - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej John Clancy.
Bruksela kilkakrotnie podnosiła problem opłaty z Moskwą, najpierw w rozmowach dwustronnych, a następnie w ramach konsultacji WTO w lipcu tego roku, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Zdaniem Komisji, opłata poważnie utrudnia eksport w kluczowym sektorze europejskiej gospodarki. Wartość eksportu unijnych samochodów do Rosji wynosi 10 miliardów euro rocznie.
Rosja wprowadziła opłatę recyklingową od importowanych pojazdów 1 września 2012, kilka dni po tym jak przystąpiła do WTO. Wysokość opłaty zależy od rodzaju samochodu. W niektórych przypadkach przekracza 147 tysięcy euro.

abo

Zobacz więcej na temat: handel Rosja Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opozycja kazachska przeciw Unii Celnej z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 16:00
W Kazachstanie rozpoczęła się kampania na rzecz wyjścia z Unii Celnej. Działacze społeczni, opozycja i część ekspertów przekonują, że mariaż gospodarczy z Rosją jest szkodliwy dla kazachstańskiej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjscy inspektorzy: polskie mięso nie spełnia norm

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 20:51
Rosyjskie służby nadzoru fitosanitarnego kwestionują jakość polskiego mięsa. To kolejne ostrzeżenia pod adresem polskich producentów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś ma problem z eksportem wieprzowiny, bo Rosja wstąpiła do WTO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 08:45
Białoruskie zakłady mięsne mają problemy finansowe. To wynik spadku eksportu białoruskiej wieprzowiny do Rosji po przystąpieniu tego kraju do Światowej Organizacji Handlu - piszą białoruskie media.
rozwiń zwiń