Gospodarka

Energa: koniec zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 10:33
Zapisy na akcje Energi w transzy dużych inwestorów indywidualnych zostały zakończone już w pierwszym dniu oferty publicznej, gdyż liczba akcji objętych zapisami przekroczyła 7 mln 76 tys. 103 - poinformował DM PKO BP we wtorek późnym wieczorem.
Energa ma zgodę na debiut na GPW
Energa ma zgodę na debiut na GPWFoto: materiały prasowe

Inwestorzy składający zapisy w transzy dużych inwestorów indywidualnych mogli zapisywać się na maksymalnie 6 tys. akcji Energi. Zapisy składane były przy cenie 20 zł za akcję.

Do sprzedaży w transzy dużych inwestorów indywidualnych przeznaczono 5 proc. oferowanych akcji Energi. Przy zapisach w tej transzy przyjęto zasadę, że będą one przyjmowane do końca tego dnia, w którym liczba zapisów przekroczy liczbę oferowanych akcji. Jeśli liczba akcji, na które złożono zapisy, przekroczy liczbę oferowanych papierów, możliwe będzie zwiększenie puli akcji o kolejne maksymalnie 5 proc. lub redukcja zapisów.
Do 2 grudnia trwają zapisy na akcje w transzy małych inwestorów indywidualnych. W tej transzy oferowanych jest do 15 proc. akcji Energi, z możliwością zwiększenia tej puli do 20 proc. Maksymalnie inwestor w tej transzy może złożyć zapis na 1500 akcji.
Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych zostaną poprzedzone budową księgi popytu, która rozpoczęła się 18 listopada i potrwa do 3 grudnia.
abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Energa ma zgodę KNF na debiut: ile będzie można zarobić na kolejnym gigancie?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 15:53
Inwestorów czeka kolejny wielki debiut – KNF zatwierdziła prospekt jednej z największych firm energetycznych w Polsce – wycenianego na 9 mld zł koncernu Energa SA. Jego wejście na GPW planowane jest jeszcze w tym roku. Zapytaliśmy analityków, czy również ten debiut może być tak udany jak w przypadku PKP Cargo. Ci oceniają ostrożnie – nie będzie tak słodko, bo Energę od PKP Cargo różni właściwie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energa - największa prywatyzacja w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 14:17
Cena maksymalna akcji spółki Energa w ofercie publicznej, na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych, została ustalona na 20 zł - poinformowała Energa w prospekcie emisyjnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Analitycy o debiucie Energi: debiut będzie na plusie

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 21:21
Inwestorzy indywidualni zarobią na wejściu firmy Energa na warszawską giełdę w granicach 10 proc. Jeśli nie będą się spieszyć ze sprzedażą akcji i postanowią poczekać – mogą liczyć na wysokie dywidendy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestorzy indywidualni mogą się już zapisywać na akcje Energi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 08:45
Od wtorku do 2 grudnia inwestorzy indywidualni mogą się zapisywać na akcje spółki energetycznej Energa. Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych odbędą się od 4 do 6 grudnia.
rozwiń zwiń