X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Kryzys nie skończył się, na razie ewoluuje"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 12:01
Rozpoczął się IX Kongres Ekonomistów Polskich. Ekonomiści rozmawiają m. in. o euro, fatalnych prognozach demograficznych i rynku pracy.
Audio
  • Bardzo Ważny Projekt/Trójka/IX Kongres Ekonomistów Polskich
IX Kongres Ekonomistów Polskich
IX Kongres Ekonomistów PolskichFoto: materiały prasowe, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" była organizatorka kongresu prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Elżbieta Mączyńska. W wydarzeniu biorą udział m.in. Marek Belka, Grzegorz Kołodko i Jerzy Hausner. Tegorocznemu kongresowi przyświeca hasło "Ekonomia dla Przyszłości -  odkrywać naturę i przyczynę zjawisk gospodarczych". Uczestnicy będą debatować o wejściu Polski do strefy euro oraz problemie demograficznym. Organizatorka zwraca uwagę, że kryzys się nie skończył. – Zaczęło się od kryzysu finansowego, który przerodził się w kryzys gospodarczy, teraz zaś mamy do czynienia z kryzysem zadłużenia – mówi ekonomistka.

W audycji również o nowym ministrze finansów. Mateusz Szczurek deklaruje, że zajmie się kodeksem podatkowym. - Jest nadzieja, że obecne absurdy zostaną zlikwidowane – komentuje zmianę na stanowisku ministra finansów prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Dr Elżbieta Mączyńska.

Ekonomistka zwraca uwagę, że nasz system podatkowy jest dziurawy. - Z systemu ciągle coś wycieka – mówi. - Miejmy nadzieję, że kodeks pomoże w zalataniu dziur. Nie będzie to łatwe, bo minister jest pod presją cyklu wyborczego  – dodaje.

Cały świat zastanawia się nad nową filozofią podatkową. Zarówno Międzynarodowy Fundusz Walutowy jak i Europejski Bank Centralny podejmują dyskusję na temat relacji między podatkiem majątkowym i dochodowych - Im bardziej zglobalizowana gospodarka tym łatwiejszy wyciek w przypadku podatku dochodowego – wyjaśnia ekonomistka.

abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa bój o przesunięcie unijnych funduszy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 12:57
- Kiedyś Europejczycy spotykali się na polu walki, dzisiaj na negocjacjach budżetowych – oceniał w audycji "Euranet - Europa od kuchni" Paweł Świeboda, szef Centrum demosEUROPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielecki: do strefy euro możemy wejść w 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 07:18
2018 rok to pierwsza realna data wejścia Polski do strefy euro przy założeniu, że decyzje w tej sprawie zapadną po jesiennych wyborach parlamentarnych w 2015 r. - powiedział szef Rady Gospodarczej przy premierze Jan Krzysztof Bielecki.
rozwiń zwiń