X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

"Zwiedzaj i Pracuj": Australia czeka! Można już składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 15:07
Osoby, które chcą wyjechać do Australii, mają ułatwione zadanie. Od 1 sierpnia można składać dokumenty i ubiegać się o wyjazd w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj”.
Audio
  • O programie "Pracuj i Zwiedzaj", w ramach, którego można wyjechać do Australii, mówiła w radiowej Jedynce, w audycji Poranne rozmaitości Małgorzata Łabędź, ekspert ManpowerGroup /Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Sydney w Australii
Sydney w AustraliiFoto: Glow Images/East News

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Australii w marcu podpisali stosowne porozumienie w tej sprawie. Program skierowany jest do młodych osób, w wieku od 18 do 31 lat.

- Program skierowany jest do konkretnej grupy odbiorców: młodych ludzi, stąd ograniczenie wiekowe, głównie studiujących - mówi Małgorzata Łabędź, ekspert ManpowerGroup.

Bezcenne doświadczenie

Jak przekonuje, taki wyjazd na pewno warto rozważyć, bo można podszkolić język, zobaczyć ciekawe miejsca, nabyć nowe umiejętności, poznać inną kulturę, co później może wpłynąć na nasze szanse na lokalnym rynku pracy.

- W tego typu programach sama praca nie jest najważniejsza. Rzadko jest zbieżna ze ścieżką kariery zawodowej, którą obierze się później. Liczy się jednak samo doświadczenie – podkreśla Łabędź.

Interesujący punkt w CV

W ramach programu przez rok możemy przebywać w Australii i pracować maksymalnie u dwóch pracodawców.

- Nie należy wiązać przyszłości z tego typu pracą, ale jest to fajny wstęp w karierze zawodowej, pokazujący, jak wygląda rynek pracy w innym państwie, zupełnie w innej części świata, dający możliwość zdobycia nowej wiedzy – mówi Łabądź.

Ekspert przekonuje, że taka pozycja w CV – roczny wyjazd w ramach programu „Zwiedzaj i Pracuj” – będzie zaletą dla wielu pracodawców, tak jak daje się to zaobserwować w przypadku programu Erasmus.

- To zawsze jest korzystne dla takiego kandydata, który dopiero wchodzi na rynek pracy, że już ma takie doświadczenie i to zdobyte w innej części świata – wyjaśnia Łabądź.

Jak mówi ekspert ManpowerGroup, prace w ramach programu należą zazwyczaj do stanowisk podstawowych w sektorze usług, handlu, gastronomii.

Wiz, które można otrzymać na wyjazd do Australii jest tylko 200, a decyduje kolejność zgłoszeń. Podobny program działał również w Nowej Zelandii.

Dominik Olędzki, awi

Zobacz więcej na temat: Australia praca rynek pracy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca marzeń? Tym razem w Australii

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 11:05
Australia oferuje wyjątkowo atrakcyjne zajęcia dla sześciu osób. Chodzi m.in. o opiekę nad plażami i mierzenie temperatury morza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Australia w dwa tygodnie - tanio nie jest, ale da się

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 17:00
Pilot wycieczek Łukasz Przybyłek Australię zwiedził w tempie ekspresowym. Poznał północ, południe, wschód i zachód, nie ominął też Uluru - świętej góry Aborygenów położonej w centrum kontynentu.
rozwiń zwiń