X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Nowe zawody kuszą wysokimi wynagrodzeniami

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 13:30
Rynek pracy bardzo dynamicznie się zmienia. Wiele zawodów, które obecnie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarki, jeszcze 10 lat temu nie istniały, a za kilkanaście mogą być już mało atrakcyjne. Potrzebne są nowe kompetencje i specjalistyczna wiedza.
Rozwój nowych technologii spowodował, że coraz częściej powstają zupełnie nowe profesje
Rozwój nowych technologii spowodował, że coraz częściej powstają zupełnie nowe profesjeFoto: Pixabay.com

Tester gier, fundriser czy maganer social media – jeszcze 10 lat temu mało kto słyszał o takich zawodach. Dziś oferty pracy na te stanowiska są codziennością. Rozwój nowych technologii spowodował, że coraz częściej powstają zupełnie nowe profesje, które szybko zyskują na popularności. Najczęściej niosą za sobą atrakcyjne warunki pracy i zarobki zdecydowanie powyżej średniej krajowej.  Wedle danych Work Service średnie wynagrodzenie programisty to zdecydowanie ponad 11 tys. brutto, coach biznesowy zarobi ponad 8 tys. zł, a osoba zarządzająca komunikacją firmy w mediach społecznościowych – ponad 7 tys. zł.

Na rynku brakuje osób o odpowiednich kwalifikacjach

- Niektóre obszary działalności przedsiębiorstw są kluczowe dla odniesienia sukcesu w biznesie. Musiały wykształcić się więc nowe profesje i specjalizacje, na które rośnie popyt. Obserwujemy silny trend rozwijania obszarów, które do tej pory były zarezerwowane głównie dla globalnych firm. Postawienie na działania wizerunkowe, rozwój osobisty pracowników czy zapewnienie zgodności działania z obowiązującymi przepisami prawnymi, to powszechne praktyki w polskich przedsiębiorstwach. Stąd też zapotrzebowanie na pracowników o takich kompetencjach – mówi Tomasz Hanczarek, Prezes Work Service S.A. - Jednak na rynku brakuje osób o odpowiednich kwalifikacjach, dlatego pracodawcy coraz częściej biorą na siebie odpowiedzialność za przygotowania pracowników do wykonywania nowych zawodów – dodaje Tomasz Hanczarek.

/
Źródło: Dane własne Work Service SA

 

Obecne zapotrzebowanie na nowe specjalizacje, nie oznacza jednak, że będą one równie cenne za kilka, czy kilkanaście lat. Według ekspertów Work Service zmiany są nieuniknione. Możemy spodziewać się, że część profesji, które dziś są nowe i popularne w dłuższej perspektywie przestaną być potrzebne na taką skalę lub całkowicie znikną z rynku, na rzecz jeszcze nowszych zawodów.

Duże zapotrzebowanie na programistów

- Obecnie obserwujemy duże zapotrzebowanie np. na programistów. Za kilka lat jednak rynek z pewnością ulegnie nasyceniu i kompetencje te nie będą już tak pożądane. Podobnie może być
z innymi zawodami. Błyskawiczny rozwój nowych technologii powoduje, że co najmniej połowa profesji wykonywanych dzisiaj za 20 lat może całkowicie zniknąć z rynku. Co więcej, będziemy mieć również do czynienia ze zjawiskiem bezrobocia technologicznego, czyli sytuacją, w której nowe technologie zmniejszą zapotrzebowanie na pracę w niektórych zawodach – podsumowuje Krzysztof Inglot, Pełnomocnik Zarządu Work Service S.A.

Work Service, awi

/
Zobacz więcej na temat: praca rynek pracy zatrudnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rynek pracy: specjaliści mogą przebierać w ofertach

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 09:53
Z najnowszego komunikatu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w styczniu tego roku stopa bezrobocia była o 1,8 pkt. proc. niższa niż przed rokiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowa liczba miejsc pracy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 11:37
Polska ma obecnie najwięcej miejsc pracy w historii. Zatrudnionych jest ponad 16 milionów osób. To rekord i też wyraźny postęp, jeśli popatrzymy na tendencję w ostatnich latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedsiębiorcy będą zwiększać zatrudnienie i wynagrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 11:47
Polscy przedsiębiorcy od wielu lat nie byli takimi optymistami. W badaniach przeprowadzonych przez firmę TNS dla polskiej agencji zatrudnienia Randstad deklarują oni chęć zwiększenia liczby miejsc pracy oraz równomierny wzrost płac.
rozwiń zwiń