X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Władysław Kosiniak-Kamysz: pracowników w Polsce najlepiej zatrzymuje stabilność zatrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 12:55
Nie ma nic złego w różnorodności form zatrudnienia, jest coś złego w ich nadużywaniu i w wiecznym stosowaniu umów terminowych - mówił w środę minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Stabilność zatrudnienia najlepiej zatrzymuje pracowników w Polsce - dodał.
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC

Kosinak-Kamysz w wystąpieniu otwierającym warszawski kongres "Ekonomia Kapitału Ludzkiego” podkreślał, że obok stabilności zatrudnienia - stałych umów o pracę - najważniejszy dla utrzymania pracowników w Polsce jest warunek ekonomiczny.

Apelował do pracodawców uczestniczących w spotkaniu o podwyższanie zarobków pracowników i zapewnianie takiej stabilności pracy, jakiej pracownicy oczekują.

- Wciąż zarobki na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech są lepsze. Jeśli (w Polsce - przyp. red.) nie będzie radykalnego wzrostu wynagrodzeń, poczucia stabilności zatrudnienia, dalszego rozwoju polityki rodzinnej i społecznej, tym trudniej będzie zabiegać o pracownika - podkreślał, otwierając dwudniowe spotkanie.

"Co miesiąc rośnie liczba nowych ofert pracy"

Przypomniał, że co miesiąc rośnie liczba nowych ofert pracy, które trafiają do urzędów pracy w Polsce - po 120 tys. ofert miesięcznie. - To są najlepsze wyniki od 2001 r., od czasu, gdy co miesiąc monitorujemy te oferty pracy. Ale chętnych nie jest tak wiele, bo oferta nie spełnia oczekiwań przyszłego pracownika - podkreślał.

Przypomniał, że gdy zaczynał swoją misję, jako minister pracy, najczęściej zadawanym pytaniem na spotkaniach było "co z tą praca, gdzie jest ta praca, rosło bezrobocie". - Dziś najważniejszym pytaniem jest to, jaka praca, jak wynagradzana, z jaką opieką, czy osłoną związaną z godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, z dostępnością do żłobka, do przedszkola, z aktywnością pozazawodową i podnoszeniem swoich kwalifikacji - mówił minister.

PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Polsce coraz częściej to praca szuka pracownika

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 20:00
W Polsce coraz częściej to praca szuka pracownika, a nie pracownik pracy. Jak mówiła dzisiaj w radiowej Jedynce Justyna Ścigler z agnecji zatrudnienia Manpower, jesteśmy jednym z tych krajów w Europie, w których wyraźnie zaczyna brakować odpowiednich pracowników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na umowach śmieciowych pracuje 2 mln Polaków. 15 proc. z nich powinno mieć etat

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 14:17
1,5 mln Polaków jest zatrudnionych na umowy-zlecenia, zaś 0,5 mln – na umowy o dzieło. Umowy cywilnoprawne ze względu na mniejsze obowiązki w zakresie płacenia składek są bardziej korzystne dla pracodawców, zdarzają się więc nieprawidłowości przy ich zawieraniu. Nawet 15 proc. z 2 mln pracowników powinno być zatrudnionych na etacie, bo wykonywana przez nich praca spełnia szereg przesłanek ku temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Łaszek z FOR: nie powinniśmy dążyć do sztucznego podnoszenia płac

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 13:20
W tej chwili relacja produktywności pracy i płac w Polsce jest na takim poziomie, że zapewnia nam konkurencyjność na rynkach światowych, dlatego nie powinniśmy dążyć do sztucznego podnoszenia płac - mówi główny ekonomista FOR Aleksander Łaszek.
rozwiń zwiń