Gospodarka

Przybywa ofert pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 09:30
Perspektywy znalezienia zatrudnienia wciąż są dobre - wynika z danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Audio
  • Perspektywy znalezienia zatrudnienia wciąż są dobre - relacja Krystyny Prostak (IAR)
Firmy chętniej zatrudniają pracowników
Firmy chętniej zatrudniają pracownikówFoto: Glow Images/East News

Publikowany przez obie instytucje barometr ofert pracy w lutym wyraźnie wzrósł, po kilkumiesięcznym okresie spowolnienia. Dodatkowo, jak wynika z szacunków resortu pracy, rejestrowane bezrobocie obniżyło się.

Pod koniec ubiegłego miesiąca na polskich portalach internetowych pozostawało ponad 156 tysięcy ogłoszeń o zatrudnieniu.

Liczba ofert pracy zwiększyła się w większości województw

W lutym liczba ofert pracy zwiększyła się w większości województw. Zauważalny spadek liczby wakatów odnotowano w woj. dolnośląskim. Ograniczenie ich liczby, choć mniejsze, wystąpiło także w woj. świętokrzyskim, lubelskim oraz lubuskim. Liczba wakatów w woj. podkarpackim oraz zachodniopomorskim pozostała bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Największy wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników zanotowano w województwie mazowieckim.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister Rafalska: wzrost bezrobocia w styczniu był wynikiem czynników sezonowych. Pod koniec roku bezrobocie powinno spaść do 8 - 8,2 proc.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 15:12
Wzrost bezrobocia w styczniu był związany z sezonowością, na koniec roku bezrobocie powinno spaść do 8-8,2 proc., a w miesiącach wakacyjnych będzie niższe - powiedziała w poniedziałek dziennikarzom minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barometr Rynku Pracy: rekordowo dużo pracodawców planuje podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 13:46
Na rynku pracy umacniają się tendencję korzystne dla już pracujących  i  poszukujących zatrudnienia , wynika z raportu Work Service "Barometr Rynku Pracy VII".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie w Polsce spadnie do 4 - 5 proc. za kilka lat?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 11:50
W perspektywie kilku lat bezrobocie w Polsce może wynieść 4 - 5 procent - ocenia Piotr Arak z centrum analitycznego Polityka Insight. Od jakiegoś czasu firmy mają kłopoty ze znalezieniem pracowników w wielu branżach, ale nie we wszystkich.
rozwiń zwiń