Gospodarka

Protest pracowników Poczty Polskiej w 20 miastach. Mają dość zarabiania1500 zł miesięcznie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 12:32
W Polsce odbyły się dzisiaj protesty pocztowców. Akcja została zorganizowana przez szeregowych pracowników, a nie przez działające na poczcie związki zawodowe. Pocztowcy domagają się głównie podwyższenia płac.
Protest pracowników Poczty Polskiej w Katowicach, 16 bm. Protestujący domagają się podwyżek w wysokości 1 tys. zł brutto, zwiększenia zatrudnienia i zmniejszenia rejonów. W proteście biorą udział listonosze z sąsiednich miejscowości.
Protest pracowników Poczty Polskiej w Katowicach, 16 bm. Protestujący domagają się podwyżek w wysokości 1 tys. zł brutto, zwiększenia zatrudnienia i zmniejszenia rejonów. W proteście biorą udział listonosze z sąsiednich miejscowości. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

W pikiecie przed budynkiem Poczty Polskiej w Opolu brało udział około 60 osób. Głównym postulatem jest zwiększenie pensji o 1000 złotych.

Wynagrodzenie listonosza to ok. 1500 zł netto

Jak podkreślali pikietujący, wynagrodzenie listonosza to dziś około 1500 złotych netto. - W naszych torbach jest coraz więcej listów, ale też poczucia krzywdy i niesprawiedliwości - mówił do zgromadzonych Mirosław, listonosz z Opola.

Protest w Zielonej Górze

W Zielonej Górze przez godzinę, od 7.00 do 8.00 rano, listonosze, pracownicy spedycji i oddziałów pocztowych maszerowali wzdłuż ulicy Elektronowej i Batorego. Protestujący co jakiś czas przechodzili przez przejścia dla pieszych, blokując w ten sposób ruch pojazdów w tej części miasta.

Protest w Poznaniu

W Poznaniu zaś protestowało około 100 osób. Pikieta przed Urzędem Wojewódzkim trwała około 35 minut i przebiegała spokojnie.

Zarząd Poczty Polskiej proponuje pocztowcom nowe premie

Na informacje o pikietach listonoszy zareagowały władze Poczty Polskiej. Wydały oświadczenie w którym piszą o propozycji nowego regulaminu premiowania. Wynika z niego, że pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać 800 złotych brutto premii na kwartał.

Pikiety pracowników Poczty Polskiej odbyły się w 20 miastach w Polsce. W kwietniu w Warszawie ma odbyć się manifestacja pracowników poczty z całej Polski.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak