X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Dwie godziny dla rodziny. Akcja już 15 maja

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:20
Za tydzień 15 maja w ramach Międzynarodowego Dnia Rodzin już po raz szósty zostanie zorganizowana akcja dwie godziny dla rodziny. Celem nadrzędnym akcji jest inspirowanie do międzypokoleniowych rozmów, odkrywania i pogłębiania wartości rodzinnych i refleksji nad budowanymi na co dzień relacjami z najbliższymi, mówi w Polskim Radiu 24 Amanda Szeligowska z Fundacji Humanites.
Audio
  • O akcji "Dwie godziny dla rodziny" mówiła w Polskim Radiu 24 Amanda Szeligowska z Fundacji Humanites (Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Kzenon/Shutterstock.com

- Akcja jest realizowana z udziałem pracodawców, którzy w ramach tej akcji ofiarowują swoim pracownikom dwie godziny na spędzenie czasu z najbliższymi na dobrej rozmowie. W tym roku motywem przewodnim akcji jest „Gotowanie na rodzinnym planie”. Jest to taki symbol, sygnał, który wysyłają pracodawcy w stosunku do pracowników, że inwestują w wartości rodzinne i długoterminowe relacje z naszymi pracownikami, widzimy i wiemy, zdajemy sobie sprawę, że nasi pracownicy pełnią tez bardzo ważne role społeczne, są rodzicami, dziadkami, dziećmi, rodzeństwem. I o tym jest ta akcja – wyjaśnia Amanda Szeligowska.

Amanda Szeligowska Akcja jest realizowana z udziałem pracodawców, którzy w ramach tej akcji oferują swoim pracownikom dwie godziny na spędzenie czasu z najbliższymi na dobrej rozmowie. 

Jak będzie przebiegać akcja, zależy od pracodawców

Od samych pracodawców zależy to, jak ona będzie przebiegać.

- Mówimy o pewnym symbolu, pewnej wartości. Natomiast pracodawcy realizują to na miarę swoich możliwości, na miarę kreatywności i na miarę tego, jak funkcjonują. Wiadomo, że przed firmą, która liczy 10 osób, stoi inne wyzwanie, niż przed firmą, która liczy tysiące pracowników. W tej akcji bardzo cenne jest to, że to, w jaki sposób firmy realizują akcję 15 maja, zależy w dużej mierze od nich – podkreśla ekspertka.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie akcję zarówno po stronie pracodawców, jak i pracowników.

W Polsce ponad 50 proc. osób pracujących uważa, że ich środowisko pracy nie sprzyja integracji życia zawodowego i prywatnego, tymczasem efektywność osób zadowolonych z życia rodzinnego jest wyższa o przynajmniej 20 proc., a absencja w pracy niższa o blisko 40 proc.

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez ONZ w 1993 roku.

Sylwia Zadrożna, awi


Zobacz więcej na temat: rodzina praca Sylwia Zadrożna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca i rodzina - to da się połączyć!

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 12:00
- Nie ma co idealizować i udawać, że łączenie pracy czy działalności społecznej z życiem domowym nie rodzi napięć i konfliktów - mówi Małgorzata Rybak z Fundacji "Pomoc rodzinie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platforma internetowa ma pomóc łączyć pracę z życiem rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 10:18
Specjalna internetowa platforma ma pomóc w połączeniu pracy z życiem rodzinnym - informuje "Puls Biznesu". Jest to projekt realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń