Gospodarka

Po Brexicie w Polsce może postać nawet kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 11:16
Ministerstwo Rozwoju szacuje, że dzięki Brexitowi uda się stworzyć w Polsce kilkanaście – kilkadziesiąt tys. miejsc pracy.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: ruskpp/shutterstock.com

"Szacujemy, że dzięki Brexitowi w Polsce uda się stworzyć kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy. Wartym zauważenia jest fakt, że przyciągane inwestycje charakteryzują się wyższym poziomem zaawansowania. Są to inwestycje, które tworzą produkty o wyższej wartości dodanej i zapewniają wysokopłatne miejsca pracy" - napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

Firmy będą przenosić działalność do Polski?

MR podało, że w 2016 roku został wysłany list do najważniejszych instytucji finansowych, w którym zostały przedstawione atuty przemawiające za lokowaniem inwestycji w Polsce oraz zaoferowane zostało osobiste zaangażowanie się w rozmowy członków kierownictwa MR.

"W konsekwencji, odbyło się szereg spotkań z instytucjami finansowymi i firmami, które mogą być zainteresowane przeniesieniem działalności do Polski. Ponadto, członkowie kierownictwa MR odbyli szereg wyjazdów do Wielkiej Brytanii w celu udziału w konferencjach poświęconych inwestycjom w Polsce oraz spotkaniach z szefami międzynarodowych koncernów" - napisano.

PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brexit: co z prawami obecnych pracowników z UE?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 09:25
Powszechnie oczekuje się, że po Brexicie prawa obecnych pracowników z UE zostaną zachowane; w przypadku pracowników sezonowych prawdopodobnie będą musiały zostać wprowadzone jakieś regulacje; w niektórych sektorach bezrobotni Brytyjczycy nie wypełnią luki po imigrantach - mówi analityk think tanku Resolution Foundation Stephen Clarke.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit: Polska zyska tysiące miejsc pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 11:45
Polska może zyskać tysiące miejsc pracy dzięki Brexitowi. Firmy z sektora usług dla biznesu rozglądają się za nowymi lokalizacjami, gdzie mogliby przenieść znaczną część stanowisk pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Brexit zmieni sytuację pracujących Polaków w Polsce i w Wielkiej Brytanii?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 10:54
Brexit może być dużym wyzwaniem z perspektywy rynku pracy - mówi IAR Andrzej Kubisiak z Work Service.
rozwiń zwiń