X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ukraińcy w Polsce: Na 1,2 mln pracujących, ok. 230 tys. płaci składki na ZUS

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
Blisko 230 tysięcy Ukraińców jest objętych polskim ubezpieczeniem emerytalno-rentowym.
Audio
  • Blisko 230 tysięcy Ukraińców jest objętych polskim ubezpieczeniem emerytalno-rentowym. Jest to o 90 procent więcej niż rok wcześniej ale o wiele za mało w stosunku do pracujących u nas sąsiadów zza wschodniej granicy - mówi IAR Wiesława Taranowska z Rady Nadzorczej ZUS. /IAR/.
Od 2014 r. obowiązuje umowa, zgodnie z którą składki płacone przez Ukraińców w Polsce, po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego zostaną przekazane do ukraińskiego systemu ubezpieczeń i podwyższą tamtejsze emerytury.
Od 2014 r. obowiązuje umowa, zgodnie z którą składki płacone przez Ukraińców w Polsce, po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego zostaną przekazane do ukraińskiego systemu ubezpieczeń i podwyższą tamtejsze emerytury.Foto: Pixabay

Jest to o 90 procent więcej niż rok wcześniej, ale o wiele za mało w stosunku do pracujących u nas sąsiadów zza wschodniej granicy - mówi IAR Wiesława Taranowska z Rady Nadzorczej ZUS.

Dodaje, że do Polski przyjechało 1 milion 200 tysięcy Ukraińców. Wielu z nich pracuje w szarej strefie.

Na braku składek zaś traci nie tylko nasz Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, z którego wypłacane są bieżące emerytury ale także sami Ukraińcy.

Wiesława Taranowska przypomina, że od 2014 r. obowiązuje umowa, zgodnie z którą składki płacone przez Ukraińców w Polsce, po osiągnięciu przez nich wieku emerytalnego zostaną przekazane do ukraińskiego systemu ubezpieczeń i podwyższą tamtejsze emerytury.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Delegowanie pracowników może przestać być opłacalne dla polskich pracodawców

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 21:00
Zmiany w przepisach o delegowaniu pracowników proponowane przez Komisję Europejską, choć z założenia mają poprawić warunki pracy takich osób, w praktyce mogą sprawić, że ich miejsca pracy będą zagrożone. Wysyłanie pracowników za granicę stanie się bowiem nieopłacalne dla ich pracodawców – uważa prezes Inicjatywy Mobilności Pracy. W ten sposób firmy z zamożnych krajów unijnych po cichu pozbędą się konkurencji z Europy Środkowo-Wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie władze powinny zrobić wszystko, by zatrzymać Ukraińców na polskim rynku pracy"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 11:21
Od niedzieli 11 czerwca Unia Europejska znosi wizy dla Ukraińców. Warunkiem jest m.in. posiadanie paszportu biometrycznego i pobyt nie dłuższy niż 90 dni w ciągu 180-dniowego okresu. O tym, dla kogo ta decyzja jest istotna, kto na niej skorzysta i jakie konsekwencje może to mieć dla Polski, mówili w audycji 7 Dni Wschód Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich), Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).
rozwiń zwiń