X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Początek 2018 roku to dobry czas na negocjowanie podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 13:29
W pierwszych miesiącach nowego roku w większości branż i w każdym z regionów kandydaci do pracy nie powinni narzekać na brak ofert. Potwierdzają to eksperci rynku pracy, a także sami pracodawcy.
Audio
  • Początek 2018 roku będzie dobry dla pracowników - relacja Elżbiety Łukowskiej (IAR)
W 2018 roku płace będą rosnąć
W 2018 roku płace będą rosnąćFoto: Pixabay.com

Jak mówi Jacek Męcina z Konfederacji Lewiatan, dla pracowników perspektywy nowego roku są bardzo pomyślne. Pracodawcy natomiast ze względu na brak rąk do pracy staną przed poważnym wyzwaniem. Zważywszy na rosnącą inflację, może pojawić się presja płacowa i wynagrodzenia będą musiały wzrosnąć bardziej, niż w tym roku.

Jacek Męcina podkreśla, że początek roku to bardzo dobry czas nie tylko na negocjacje w sprawie podwyżek płac, ale też na szukanie pracodawcy, pozwalającego na rozwój zawodowy. Jak mówi, "trzeba być pracodawcą o dobrej reputacji, nie tylko miłym dla pracowników, ale też stwarzać im perspektywy inwestowania w swoje kwalifikacje".

Płaca minimalna w górę

Od nowego roku o 100 złotych wzrasta też płaca minimalna i o 70 groszy najniższa stawka godzinowa. Minimalne wynagrodzenie wyniesie więc 2100 złotych brutto, a stawka godzinowa 13 złotych 70 groszy brutto. Według Jacka Męciny pracodawcy, z uwagi na duże zapotrzebowanie na pracowników, już teraz muszą zapłacić więcej, niż wynosi dopuszczalna najniższa stawka.

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Płace będą rosnąć. Nie da się tego powstrzymać”

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 10:38
Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w październiku. Według urzędu było to 4574 zł brutto, czyli ok. 3250 zł na rękę. Nominalny wzrost płac przekroczył tym samym 7 proc. co stanowi największy wzrost od 2009 roku. Dane te komentowali w audycji Rządy Pieniądza Andrzej Sadowski (Centrum Adama Smitha), Bartosz Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna) i Roman Przasnyski (Gerda Broker).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płaca minimalna i stawka godzinowa od nowego roku w górę

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 08:21
Od nowego roku płaca minimalna wzrośnie o 100 złotych i wyniesie 2 tysiące 100 złotych. Wzrośnie też o 70 groszy stawka godzinowa i wyniesie 13 złotych 70 groszy - przypomina Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wzrośnie płaca minimalna w 2018 r.?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 09:28
Od nowego roku płaca minimalna wzrośnie o 100 złotych i wyniesie 2 tysiące 100 złotych.
rozwiń zwiń