X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Szwajcarskie firmy w Polsce stawiają na innowacyjność, nie na tanią siłę roboczą

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 21:29
- W ciągu ostatnich 20 lat szwajcarskie firmy zainwestowały w naszym kraju 17 i pół miliarda złotych, utworzyły ponad 35 tysięcy miejsc pracy w branżach innowacyjnych - podkreśla Julia Patorska, lider zespołu do spraw analiz ekonomicznych w Deloitte.
Audio
  • Dlaczego i jak inwestują szwajcarscy inwestorzy w Polsce, wyjaśnia w Polskim Radiu 24 Julia Patorska, lider zespołu do spraw analiz ekonomicznych w Deloitte. /Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Do zalet naszego kraju inwestorzy ze Szwajcarii zaliczają duży, chłonny rynek, członkostwo w Unii oraz - przede wszystkim - dobrych specjalistów.
Do zalet naszego kraju inwestorzy ze Szwajcarii zaliczają duży, chłonny rynek, członkostwo w Unii oraz - przede wszystkim - dobrych specjalistów.Foto: Pixabay

 Podkreśla, że właśnie Szwajcaria inwestuje w Polsce w sektory bardzo rozwinięte i technologicznie zaawansowane.

− Gros tych środków trafiła do sektora farmaceutycznego, telekomunikacyjnego, energetycznego czy biomedycznego, mówi gość Polskiego Radia.

Co przyciąga inwestorów szwajcarskich do Polski

Szwajcaria jest drugim po USA największym inwestorem zagranicznym w Polsce, który nie jest członkiem Unii Europejskiej.

− Do zalet naszego kraju inwestorzy ze Szwajcarii zaliczają duży, chłonny rynek, członkostwo w Unii oraz - przede wszystkim - dobrych specjalistów, o których jednak trzeba już rywalizować z innymi przedsiębiorcami - dodaje Ulrich Schwendimann, dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

Wyjaśnia, że firmy szwajcarskie nie znalazły się w Polsce ze względu na niskie koszty pracy, gdyż czasy taniej siły roboczej już dawno minęły i żeby zatrudnić dobrych fachowców, trzeba im dobrze zapłacić.

Szwajcaria od wielu lat jest w światowej czołówce pod względem innowacyjności. Wyprzedza takie kraje jak Stany Zjednoczone, Niemcy czy kraje skandynawskie.

Sylwia Zadrożna, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak