X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Płaca minimalna 2019: problem ze wspólnym stanowiskiem związków zawodowych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 20:25
Rada Dialogu Społecznego nie ustaliła na dzisiejszym posiedzeniu wspólnego stanowiska w sprawie wynagrodzeń w sferze budżetowej na przyszły rok oraz minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nie podjęto uchwał, gdyż nie było kworum.
Audio
  • Rada Dialogu Społecznego nie ustaliła na dzisiejszym posiedzeniu wspólnego stanowiska w sprawie wynagrodzeń w sferze budżetowej na przyszły rok oraz minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nie podjęto uchwał, gdyż nie było kworum. Na posiedzenie nie przybyli przedstawiciele Forum Związków Zawodowych. /IAR/.
  • Rząd proponuje, by płaca minimalna w przyszłym roku wyniosła 2220 złotych. Związki zawodowe chcą, by było to około 50 procent średniej krajowej. Minister Rafalska pytana, czy rządowa propozycja może ulec modyfikacji odparła, że nadzieja umiera ostatnia./IAR/.
Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego.
Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego.Foto: Print Screen, ministerstwo rodziny i pracy

Na posiedzenie nie przybyli przedstawiciele Forum Związków Zawodowych. Według przedstawicieli tej centrali związkowej rząd ignoruje dialog społeczny i stąd ich nieobecność.

Przedstawiciele rządu zawiedzeni

Przewodnicząca Rady minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała dziennikarzom, że żałuje, że związkowcy z FZZ nie byli obecni na tak ważnym posiedzeniu.

Podkreśliła, ze to, iż strona społeczna nie ustaliła wspólnego stanowiska między innymi w sprawie minimalnego wynagrodzenia i budżetu na 2019 rok nie oznacza, że został wyczerpany cały cykl, który partnerom społecznym przysługuje.

Minister dodała, że związek NSZZ "Solidarność" ma, zgodnie z zapowiedziami odnieść się w ciągu trzech dni do projektu budżetu na 2019 rok.

Rząd proponuje aby płaca minimalna w 2019 r. wyniosła 2220 zł

Rząd ma czas do 15 września na ogłoszenie ostatecznej wysokości minimalnego wynagrodzenia. Teraz proponuje, by płaca minimalna w przyszłym roku wyniosła 2220 złotych.

Związki proponują płace minimalna w 2019 r. w wysokości połowy średniej krajowej płacy

Związki zawodowe chcą, by było to około 50 procent średniej krajowej. Minister Rafalska pytana, czy rządowa propozycja może ulec modyfikacji odparła: "nadzieja umiera ostatnia.

Zwróciła uwagę, że już w ubiegłym roku płaca minimalna wzrosła bardziej niż chciały tego centrale związkowe. Zaznaczyła, że minimalne wynagrodzenie rośnie w Polsce bardzo szybko i relacja płacy minimalnej do przeciętnego go wynagrodzenia wynosi około 47 procent.

Związkowcy nie wykluczają akcji protestacyjnych we wrześniu jeśli rząd nie zmieni wskaźników dotyczących płac.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płaca minimalna w 2019 r. Rząd proponuje wzrost o 120 zł

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 22:01
Ministerstwo rodziny idzie na kompromis z ministerstwem finansów i proponuje aby płaca minimalna wzrosła w przyszłym roku nie o 150 zł, ale o 120 zł do 2220 zł.
rozwiń zwiń