X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ubezpieczenia: o czym trzeba wiedzieć wyjeżdżając na narty

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 08:12
Aby zakosztować przyjemności szusowania po śniegu, coraz częściej wyjeżdżamy za granicę. Taki urlop nie jest tani, staramy się więc ograniczać koszty. Zdarza się, że oszczędzamy na ubezpieczeniu, ale to może być tylko pozorna oszczędność.
Audio
  • Red. Hanna Uszyńska rozmawia z Jarosławem Sadowskim z Expandera o ubezpieczeniach przy wyjazdach na narty. /Polskie Radio/
Pełne wyposażenie w sprzęt i ubrania narciarskie to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych
Pełne wyposażenie w sprzęt i ubrania narciarskie to wydatek rzędu kilku tysięcy złotychFoto: Glow Images/East News

Narty to sport, nie tyle niebezpieczny, co urazowy.  – Dlatego, jeżeli wybieramy się za granicę, nie zapomnijmy o dodatkowym ubezpieczeniu turystycznym. Wydaje nam się, że jeśli  weźmiemy ze sobą kartę EKUZ, to możemy się czuć bezpieczni. W praktyce bywa różnie, za niektóre świadczenia zdrowotne trzeba dopłacić. W części krajów trzeba też zapłacić za akcję ratunkową, gdy bierze w niej udział śmigłowiec, to koszty są ogromne. Tak jest np. na Słowacji – wyjaśnia Jarosław Sadowski z Expandera.

Gdyby był potrzebny transport do kraju, to też są olbrzymie koszty. Dla nas są wysokie, bo nasze zarobki są nieduże zwłaszcza w stosunku do cen na Zachodzie. Warto więc wydać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na ubezpieczenie i spać spokojnie.

Karta EKUZ, ale razem z  ubezpieczeniem

EKUZ  daje nam prawa do świadczeń, z których bezpłatnie mogą korzystać obywatele danego kraju. Za granicą nie musi być tak samo, jak u nas.

Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. –  Wszystko zależy od tego, co ono zawiera. W pakiecie jest dużo rzeczy do wyboru. Może być ubezpieczenie zdrowotne, na wypadek akcji ratunkowych, odpowiedzialności cywilnej, na wypadek gdy komuś coś zniszczymy czy zrobimy krzywdę – podkreśla Jarosław Sadowski.

Ważne!

Jest też ubezpieczenie związane z chorobami przewlekłymi, bo zwykłe ubezpieczenie nie działa, jeśli taką chorobę się posiada.

Ile kosztuje polisa

Na jedną osobę, na jeden dzień, w najniższym pakiecie, to jest kilka złotych. W miarę rozszerzania pakietu – tym więcej. Najbardziej rozbudowany,  to kwota rzędu ponad 100 zł dziennie. Dlatego trzeba najpierw poczytać różne oferty, porównać i wybrać najlepszą – zarówno jeśli chodzi o zakres proponowanych świadczeń, jak i koszt.

Opr. MB

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karta EKUZ: dzięki niej wakacje będą tańsze

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 10:10
- Lekarze w całej Unii Europejskiej nie mają systemu, który pozwala zweryfikować czy pan Nowak jest płatnikiem ubezpieczenie zdrowotnego w Polsce i ma prawo do bezpłatnej służby zdrowia. Bez karty EKUZ zapłacimy 100 procent za świadczenia - Grzegorz Nowak, dyrektor Śląskiego Oddziału NFZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadki chodzą po ludziach... w wakacje

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 16:23
Wielu turystów zakłada, że podczas zagranicznych wczasów nic im się nie stanie, nie wykupują więc ubezpieczenia. Potem zaczynają się problemy.
rozwiń zwiń