X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Ekonomista: deflacja zwiększa atrakcyjność lokat

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 14:20
Deflacja zwiększa atrakcyjność lokat - uważa ekonomista Krzysztof Wołowicz. Osoby chcące oszczędzać mają jednak twardy orzech do zgryzienia.
Audio
  • Główny ekonomista BPS TFI Krzysztof Wołowicz: dzięki deflacji przynajmniej chwilowo oszczędzanie na lokacie bankowej stało się nieco bardziej opłacalne (IAR)
  • Główny ekonomista BPS TFI Krzysztof Wołowicz nie spodziewa się obniżki stóp procentowych (IAR)
Im wyżej oprocentowana lokata, tym więcej pułapek
Im wyżej oprocentowana lokata, tym więcej pułapekFoto: Glow Images/East News

Ostatnie dane pokazują, że w lipcu Polsce rozpoczęła się deflacja, czyli ceny zamiast rosnąć - spadają. Główny ekonomista BPS TFI Krzysztof Wołowicz wskazuje, że dzięki temu zjawisku przynajmniej chwilowo oszczędzanie na lokatach bankowych stało się nieco bardziej opłacalne, bo wzrosło ich realne oprocentowanie.

Będzie obniżka stóp procentowych?
Według części ekonomistów ujemna inflacja może skłonić Radę Polityki Pieniężnej do obniżki stóp procentowych jeszcze w tym roku. To jeszcze pogorszyłoby sytuację osób, które chcą oszczędzać. Jednak Krzysztof Wołowicz obniżki stóp się nie spodziewa.
Eksperci zgodnie podkreślają jednak, że niezależnie od aktualnego oprocentowania lokat ważne, żeby w ogóle oszczędzać. Dodają, że najistotniejsza jest systematyczność, a nie wysokość odkładanych sum.

Lokata: dlaczego jednak się opłaca >>>

IAR, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lokata: dlaczego jednak się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 20:19
W czasach rekordowo niskich stóp procentowych zarabianie na lokatach pozostawia wiele do życzenia. Tyle, że mają one swoje zalety – gwarantują bezpieczeństwo i jednak, niewielki ale pewny zysk od zainwestowanego kapitału. Czy warto z nich korzystać, radzi dziennikarz ekonomiczny, Tomasz Jaroszek w rozmowie z Justyną Golonko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lokaty: realne zyski najniżej od półtora roku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 15:15
Zakładane przed rokiem bankowe lokaty, po uwzględnieniu wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz 19-proc. podatku od zysków kapitałowych, dały zarobić średnio 2,04 proc. wobec 2,46 proc. miesiąc i dwa miesiące wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lokaty: coraz mniej pieniędzy trafia do banków

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 08:06
Z miesiąca na miesiąc spada wielkość wpłat nowych oszczędności na depozyty terminowe. I to akurat w czasie, kiedy po długiej przerwie banki próbują podnosić odsetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lokaty dały dobrze zarobić, mimo niskiego oprocentowania

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 13:13
Właściciele zakładanych przed rokiem 12-miesięcznych depozytów bankowych mogą zacierać ręce. Choć otwierali lokaty w okresie silnych spadków oprocentowania, udało im się osiągnąć stosunkowo wysoki realny zysk.
rozwiń zwiń