Gospodarka

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy nauczy zarządzania kieszonkowym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:43
Co zrobić, by kieszonkowe starczyło na wszystkie wydatki, a w śwince skarbonce odkładały się oszczędności - tego najmłodszych nauczą wykładowcy z Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.
Audio
  • Julia Poświatowska, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego: uczniowie poznają takie pojęcia jak: zysk, lokata, oprocentowanie, ryzyko (IAR)
  • Julia Poświatowska, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego: równocześnie będą prowadzone zajęcia psychologiczne dla dorosłych (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images/East News

W 7 miastach w Polsce w październiku rozpocznie się półroczny bezpłatny kurs podstaw ekonomii dla dzieci i ich rodziców. Uczniowie piątych i szóstych klas szkół podstawowych poznają takie pojęcia jak: zysk, lokata, oprocentowanie, ryzyko czy marketingowa manipulacja - mówi Julia Poświatowska, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dla dorosłych zajęcia psychologiczne
Równocześnie będą prowadzone zajęcia psychologiczne dla dorosłych - dodaje rzeczniczka szczecińskiego uniwersytetu: "Rodzice i opiekunowie dowiedzą się między innymi jak uczyć dzieci rozsądnego dysponowania kieszonkowym".

Zapisywać można się do 17 września
Nabór do Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego trwa do 17 września, zapisy odbywają się przez stronę www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Projekt jest realizowany od 2008 roku przez Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Edukację finansową dzieci warto zacząć jak najwcześniej. Niewiedza kosztuje >>>

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: dzieci finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karta płatnicza coraz popularniejszym prezentem na Dzień Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 11:53
Z roku na rok rośnie liczba wydawanych kart płatniczych. Mają je w portfelu osoby dorosłe, ale też coraz częściej młodzież. Karta bywa prezentem, choćby na Dzień Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W wakacje uczmy dzieci zarządzania pieniędzmi

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 13:58
Wakacje to dobry czas na przekazanie dzieciom wiedzy o zarządzaniu pieniędzmi. Eksperci radzą między innymi rozmowę z pociechą wyjeżdżającą na kolonię lub obóz. Innym rozwiązaniem jest przekazanie dziecku pewnej kwoty na przyjemności, nawet jeśli jedzie na wakacje razem z rodzicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukację finansową dzieci warto zacząć jak najwcześniej. Niewiedza kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 13:30
Początek września to dla dzieci czas powrotu do szkoły i nauki. Może to być też dobry moment na rozpoczęcie edukacji finansowej. W szkołach takich zajęć nie ma w ogóle, albo jest ich za mało. Rodzice powinni więc wziąć sprawy w swoje ręce.
rozwiń zwiń