Gospodarka

Pozew zbiorowy przeciw Crédit Agricole. Za niekorzystne ubezpieczenie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 07:36
Jest pozew zbiorowy przeciw Crédit Agricole. W ten sposób swoich praw postanowiły dochodzić osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły w Crédit Agricole, dawnym Lukas Banku, kredyt hipoteczny i były zobowiązane do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.
Audio
  • Reprezentujący kredytobiorców mecenas Krzysztof Jaworski: powodem złożenia skargi nie jest samo ubezpieczenie, tylko niekorzystna dla konsumentów forma umowy (IAR)
  • Mecenas Krzysztof Jaworski podkreśla, że klienci banku domagają się zwrotu niesłusznie pobranych od nich pieniędzy (IAR)
Crdit Agricole
Crédit AgricoleFoto: Materiały prasowe

Reprezentujący kredytobiorców mecenas Krzysztof Jaworski wyjaśnia, że powodem złożenia skargi nie jest samo ubezpieczenie, tylko niekorzystna dla konsumentów forma umowy, co zostało potwierdzone przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi między innymi o to, że zaciągający kredyt nie mieli wpływu na wybór towarzystwa ubezpieczeniowego, bo bank podpisał umowę tylko z jedną firmą. Poza tym zapłacona składka nie podlegała zwrotowi.

Klienci banku domagają się zwrotu pieniędzy
Mecenas Krzysztof Jaworski podkreśla, że klienci banku domagają się zwrotu niesłusznie pobranych od nich pieniędzy:
Na razie do pozwu przystąpiło kilkanaście osób, których roszczenia wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Poszkodowani mogą się jeszcze dopisywać.

IAR, awi

Zobacz więcej na temat: bank
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Crédit Agricole, HSBC i JPMorgan zmawiały się przy euro? KE stawia zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 15:53
Komisja Europejska podejrzewa, że trzy banki - Crédit Agricole, HSBC i JPMorgan - brały udział w kartelu dotyczącym instrumentów pochodnych denominowanych w euro. Zdaniem Komisji instytucje te mogły wpływać na wycenę tych instrumentów.
rozwiń zwiń