X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Projekt BAKCYL: gimnazjaliści z ekonomią na ty

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 10:58
15 marca kończy się European Money Week, projekt europejskich bankowców, którego celem jest edukacja ekonomiczna i finansowa zwłaszcza młodych ludzi.
Audio
  • O projekcie BAKCYL mówiła w radiowej Jedynce, w audycji Poranne rozmaitości, Urszula Szulc z Warszawskiego Instytutu Bankowości /Hanna Uszyńska, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Projekt BAKCYL: gimnazjaliści z ekonomią na ty
Foto: Depositphotos

W naszym kraju w wydarzeniach European Money Week bierze udział między innymi Warszawski Instytut Bankowości, który od trzech lat realizuje edukacyjny projekt BAKCYL.

Projekt jest skierowany do gimnazjalistów

- W drodze różnych badań stwierdziliśmy, że grupa gimnazjalistów jest najbardziej „zaniedbana” pod tym względem. Jest dużo projektów edukacyjnych, ale one są zwykle skierowane do starszej młodzieży. Natomiast dzieci w wieku gimnazjalnym mogą mieć już kartę debetową, mogą korzystać z produktów finansowych. W naszym wspólnych interesie zatem, jako społeczeństwa, a szczególnie sektora bankowego, jest edukowanie młodzieży, tak aby ich decyzje, które będą skutkować w przyszłości, były świadome i jak najlepsze - mówi Urszula Szulc z Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Cztery różne programy lekcji

Przygotowano programy do przeprowadzenia czterech różnych lekcji.

- Mamy w tej chwili cztery programy lekcji, które razem stanowią kompendium wiedzy z zakresu zarządzania finansami. Lekcje są realizowane w szkołach przez wolontariuszy z banków i ekspertów bankowości, którzy swoim zaangażowaniem i postawą pokazują, że bycie bankowcem to też jest fajna praca na przyszłość. To może być droga rozwoju dla młodego człowieka – wyjaśnia Urszula Szulc.

Więcej informacji dotyczących projektu Bakcyl można znaleźć na stronie internetowej Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Hanna Uszyńska, awi

/

Zobacz więcej na temat: edukacja finanse
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mało wiemy o finansach, a oszuści czyhają

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 10:29
Co trzeci młody Polak nie ma podstawowej wiedzy z ekonomii. Jako dorośli będą łatwym celem oszustów - stwierdza "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy mają płytką wiedzę o finansach

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 20:49
Polacy nie potrafią poruszać się w świecie finansów. Często mamy problemy z gospodarowaniem pieniędzmi, w tym z zarządzaniem długami. Mamy też trudności z czytaniem i rozumieniem umów. Czy można to zmienić i w jaki sposób?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteki edukują ekonomicznie seniorów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 10:40
W Warszawie zakończy się w środę dwudniowe seminarium podsumowujące trzecią edycję projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pod tytułem "O finansach w bibliotece".
rozwiń zwiń