X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Od 2016 r. nowe świadczenie rodzicielskie – 1000 zł przez rok na urodzone dziecko

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 22:03
Od przyszłego roku rodzice, w tym bezrobotni, osoby wykonujące pracę na zlecenie, studenci i rolnicy będą dostawać świadczenie rodzicielskie - tysiąc złotych netto miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka.
Audio
  • Od przyszłego roku wszyscy rodzice będą dostawać świadczenie rodzicielskie - tysiąc złotych netto miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka. Czy to wystarczy i spełni oczekiwania, mówi w Polskim Radiu 24 profesor Ryszard Szarfenberg, przewodniczący Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu./Sylwia Zadrożna /Naczelna Redakcja Gospodarcz
Do nowego świadczenia rodzicielskiego będą uprawnieni m.in. bezrobotni i studenci
Do nowego świadczenia rodzicielskiego będą uprawnieni m.in. bezrobotni i studenciFoto: Pixabay

Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych rząd przyjął na ostatnim posiedzeniu. Chodzi o to, aby wyrównać szanse tych rodziców, z rodzicami będącymi pracownikami i mającymi prawo do zasiłku macierzyńskiego.

– I z tego punktu widzenia to nowe świadczenie jest dobre - ocenia profesor Ryszard Szarfenberg, przewodniczący Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu.

Tyle, że jak podkreśla ekspert, trzeba sobie zadać pytanie co dalej po tym roku w rodzinach ubogich. Co ze żłobkiem na przykład. Stąd  należałoby inwestować w żłobki, bo z tym, jak przyznaje profesor Szarfenberg, mamy w Polsce problem.

W praktyce tysiąc złotych miesięcznie to dla wielu Polaków bardzo dużo pieniędzy.

Inną kwestią jest jednak to, czy nowe świadczenie spowoduje odebranie innych zasiłków, na przykład dla bezrobotnych.

Nie wiadomo też co będzie z dodatkami mieszkaniowymi czy z pomocą społeczną, gdzie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe. Albo ze stypendiami socjalnymi dla studentek.

Sylwia Zadrożna, jk

/

 

Zobacz więcej na temat: dzieci zasiłek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki zasiłek na dziecko, gdy rodzic pracuje za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 19:00
Zasady przyznawania zasiłków rodzinnych w sytuacji, gdy jeden z rodziców sam lub z dzieckiem mieszka za granicą zbadał red. Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą zasiłki dla większej grupy rodziców

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 20:21
Od 2016 roku płatny, roczny urlop rodzicielski będzie przysługiwał także osobom bezrobotnym, studentom, rolnikom oraz osobom pracującym na podstawie umowy o dzieło.
rozwiń zwiń