X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ruszają zajęcia ekonomiczne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 09:46
Za pasem kolejny rok akademicki, a tymczasem do zajęć na uczelniach przygotowują się też... dzieci. W październiku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ruszą kolejne zajęcia ekonomiczne dla uczniów piątych klas szkół podstawowych i starszych.
Audio
  • O edukacji ekonomicznej dzieci mówili w radiowej Jedynce goście Porannych rozmaitości: ekonomistka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Baha Kalinowska-Sufinowicz, Agnieszka Hałas, pracownik Uniwersytetu i ekonomista dr Grzegorz Wojtkowiak (Jacek Butlewski, Polskie Radio)
W październiku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ruszą kolejne zajęcia ekonomiczne dla uczniów piątych klas szkół  podstawowych i starszych.
W październiku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ruszą kolejne zajęcia ekonomiczne dla uczniów piątych klas szkół podstawowych i starszych. Foto: Glow Images/East News

Chcemy przekazać konkretną wiedzę, wyjaśnia Agnieszka Hałas, pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

- Dzieci dowiedzą się m.in. jak zarządzać firmą, co zrobić, aby państwo było mocarstwem gospodarczym, jak zorganizować kampanię marketigową i reklamową w Internecie – wylicza gość radiowej Jedynki.  

Niepoważnie o poważnych rzeczach

Powinniśmy rozmawiać z dziećmi niepoważnie o poważnych rzeczach, uważa ekonomista dr Grzegorz Wojtkowiak.

- W ten sposób dzieci najbardziej przyjmują treści, które im przekazujemy. Druga strategia dotyczy mówienia o rzeczach praktycznych, które bezpośrednio dotyczą dzieci. Kiedy mówimy zatem o inwestowaniu, podajemy przykład komputera, który pomoże im zrealizować inne cele. Nie mówimy o inwestowaniu w maszyny przedsiębiorstwa, czy innych przykładach, które dla nich są zbyt abstrakcyjne - wyjaśnia dr Grzegorz Wojtkowiak. – Nie powinniśmy kształcić za wszelką cenę samych biznesmenów, księgowych, czy specjalistów ekonomicznych. Powinniśmy starać się, aby przedmioty, które mamy, przenikały się z ekonomią, czy innymi naukami ścisłymi czy społecznymi. Warto wprowadzać te elementy ekonomiczne do tego, by młodzi ludzie rozumieli świat, który ich otacza, aby wykształcić w nich ciekawość świata, również tego wyrażonego w kategoriach ekonomicznych – dodaje.

Rodzice za mało rozmawiają z dziećmi o ekonomii

Z badań wynika, że ponad 30 procent rodziców w ogóle nie rozmawia ze swoimi dziećmi na tematy ekonomiczne. Być może edukacja biznesowa od najmłodszych lat, na  przykład w szkole albo w domu, byłaby wskazana.

Jacek Butlewski, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edukację finansową dzieci warto zacząć jak najwcześniej. Niewiedza kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 13:30
Początek września to dla dzieci czas powrotu do szkoły i nauki. Może to być też dobry moment na rozpoczęcie edukacji finansowej. W szkołach takich zajęć nie ma w ogóle, albo jest ich za mało. Rodzice powinni więc wziąć sprawy w swoje ręce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy nauczy zarządzania kieszonkowym

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:43
Co zrobić, by kieszonkowe starczyło na wszystkie wydatki, a w śwince skarbonce odkładały się oszczędności - tego najmłodszych nauczą wykładowcy z Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmawiaj z dzieckiem o pieniądzach, to nie temat tabu!

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 11:55
Dzieci marzą o prezentach, ale czy mają świadomość, ile to wszystko kosztuje i czym są pieniądze? W polskich rodzinach to temat, którego się nie unika. Inna sprawa – czy prezentuje się go właściwie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja finansowa: czego Jaś się nie nauczy, za to Jan zapłaci

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 22:11
Świat finansów nie jest prosty. Mamy niezadowolonych klientów banków, mamy frankowiczów, polisolokaty czy „nabitych w Amber Gold”. Wszystko ponoć dlatego, że mamy małą wiedzę o finansach, ponieważ nie mieliśmy sposobności, aby ją zdobyć.
rozwiń zwiń