X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Gospodarka

5,2 mld zł wypłat z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Większość na SKOKi

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 19:06
Bankowy Fundusz Gwarancyjny od 2014 r. do chwili obecnej przeznaczył na wypłaty dla deponentów upadłych instytucji finansowych 5,2 mld zł.
Z informacji BFG wynika, że w 2014 r. na BFG banki wpłaciły 1,2 mld zł; SKOK-i - 16 mln zł, a Kasa Krajowa - 34 mln zł.
Z informacji BFG wynika, że w 2014 r. na BFG banki wpłaciły 1,2 mld zł; SKOK-i - 16 mln zł, a Kasa Krajowa - 34 mln zł.Foto: Depositphotos

W tym dla deponentów SKOK Wołomin 2,2 mld zł, a klientów SK Banku 2 mld zł - podał PAP Mariusz Mastalerz, Dyrektor Biura Zarządu BFG.

Jak dodał, BFG wypłacił też 817,5 mln zł deponentom SKOK Wspólnota i 183,9 mln zł deponentom SKOK Kujawiak.

Na obciążenia banków związane z wpłatami na BFG zwrócił uwagę, we wtorek po posiedzeniu sejmowej komisji finansów nt. wzrostu opłat pobieranych przez banki, szef Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

Fala wypłat finansowych trwa już kilkanaście miesięcy: przez upadki i frankowiczów

 ̶  Ostatni rok, ostatnie kilkanaście miesięcy w polskim sektorze bankowym to był właściwie, można by porównać z pewna falą, z pewnym tsunami różnych dodatkowych obciążeń nakładanych na banki, ale także na klientów naszych banków. Musieliśmy wypłacić oszczędności w tych podmiotach finansowych, które na polskim rynku upadły. To ponad 6 mld zł w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Musieliśmy także asekurować wysokość rat kredytowych dla klientów, którzy mają kredyty walutowe. Chodziło o to, by ich raty nie musiały być wyższe niż te, które były przed decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego. Na mocy ustawy byliśmy też zobowiązani do przekazania ok. 600 mln zł na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców Mieszkaniowych, zarówno złotowych i walutowych - powiedział dziennikarzom.

Wpłaty na BFG: banki miliardy, SKOKi- miliony

Z kolei rzecznik Krajowej SKOK Andrzej Dunajski wskazał, że "składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, oprócz banków płacą także SKOK-i, a wypłaty współfinansowane są także z wolnych środków funduszu stabilizacyjnego będącego w dyspozycji Kasy Krajowej".

Z informacji BFG wynika, że w 2014 r. na BFG banki wpłaciły 1,2 mld zł; SKOK-i - 16 mln zł, a Kasa Krajowa - 34 mln zł.

BFG gwarantuje depozyty do 100 tys. euro

Zgodnie z ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, w całości gwarantowane są przez BFG depozyty łącznie do równowartości w złotych 100 000 euro, niezależnie od liczby rachunków posiadanych przez deponenta w danym banku. W przypadku rachunku wspólnego każdemu ze współposiadaczy przysługuje odrębny limit środków gwarantowanych.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: banki finanse SKOK
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KNF przygotowuje nową rekomendację dla SKOK

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 21:18
Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała założenia rekomendacji D-SKOK, dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w spółdzielczych kasach oszczędnościowo – kredytowych - poinformowała KNF w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosną opłaty i marże bankowe. Co na to państwo?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 14:33
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych postanowiła wezwać prezesów banków na spotkanie, by przedstawili oni powody "wysypu" podwyżek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co stoi za podwyżkami w bankach?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:00
Szefowie banków na specjalnym spotkaniu jednoznacznie wskazali, że to, co się dzieje z marżami i podwyższaniem opłat, nie jest związane z podatkiem bankowym. Wątpi w to jednak część uczestników dyskusji w audycji "Za, a nawet przeciw".
rozwiń zwiń