Gospodarka

Ulga w PIT na dojazdy do pracy wzrośnie? Propozycja Kukiz'15

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 19:04
Kukiz'15 proponuje projekt ustawy, która podnosi tzw. ulgę na dojazdy do pracy dla pracowników, którzy mają umowę o pracę. Chodzi o zwiększenie tej ulgi z 1335 zł do 1588 zł rocznie - poinformowali w poniedziałek Stanisław Tyszka i Błażej Parda z klubu Kukiz'15.
Audio
  • Zgodnie z projektem Kukiz'15 ulga miałaby wzrosnąć z 1335 do 1588 złotych rocznie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: RomanR/Shutterstock.com

- Dziesięć lat temu dla 12 milionów Polaków Donald Tusk zamroził koszty uzyskania przychodu, czyli ulgę na dojazd do pracy. Każdy z pracowników taką ulgę ma i od dziesięciu lat nic z tą kwotą się nie zmieniło - ani pani Ewa Kopacz, ani dzisiaj rząd PiS-u nic nie zrobił. Przez to pracownicy na przestrzeni tych dziesięciu lat stracili cztery miliardy złotych - powiedział Błażej Parda z klubu Kukiz'15 w poniedziałek w Sejmie.

- Jednym słowem zwiększamy z 1335 zł do 1588 zł rocznie tak zwaną ulgę na dojazd do pracy (...) dla 12 milionów pracowników, którzy mają te ulgi zamrożone od dziesięciu lat - dodał Stanisław Tyszka.

- Jeżeli ktoś jest przedsiębiorcą, to może sobie wszystkie koszty, które ponosi - zakupu samochodu, paliwa - wrzucać w koszty. Pracownik tego nie ma - mówił Parda. - Dziesięć lat temu ta kwota została zamrożona na tym skandalicznie niskim poziomie, dlatego dzisiaj czujemy się odpowiedzialni (...) i musimy naprawić tę sprawę - kontynuował.

Propozycja dotycząca zmian związanych z ulgami dla pracowników to element akcji "Poniedziałek Wolności" - co tydzień klub Kukiz'15 przedstawia projekty ustaw, które - zdaniem jego posłów - mają poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczać biurokrację.

IAR/PAP, awi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PIT: będzie nowa ulga dla kupujących książki?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 07:43
Jest szansa, że Polacy odliczą od dochodu część wydatków ponoszonych w księgarni. Nawet kilkaset złotych – pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulga podatkowa

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 18:15
Ulga podatkowa to rodzaj odliczenia, zmniejszenia podstawy opodatkowania, czyli dochodu, na który nakładamy podatek lub samego podatku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesna: zamiast 500+ program ulg podatkowych

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 14:30
Nowoczesna proponuje przekształcenie programu Rodzina 500 Plus w program ulg podatkowych na każde dziecko w rodzinie.
rozwiń zwiń